spot_imgspot_img

Elanders instaluje pierwszą drukarkę varioPRINT IX 3200 w Skandynawii

Szwedzka drukarnia komercyjna, Elanders Sverige AB, spółka zależna Elanders Group, została pierwszym skandynawskim klientem, który zainstalował drukarkę Canon varioPRINT iX3200. System został zainstalowany w oddziale firmy w Sztokholmie, w Szwecji, w celu podniesienia jakości wydruków  i maksymalizacji produktywności przy tworzeniu wysokojakościowej komunikacji direct mail, instrukcji czy broszur.

Przy wyborze bardzo ważne były także aspekty środowiskowe i technologia oparta  o bezpieczne, wodne atramenty.

Grupa Elanders oferuje szeroki zakres usług zarządzania łańcuchem dostaw oraz usług drukowania i pakowania, zatrudniając ponad 6000 pracowników i działając w 20 krajach na czterech kontynentach. Elanders Sverige AB obsługuje ogromną bazę klientów w Skandynawii, w tym sprzedawców detalicznych, wydawców i agentów nieruchomości.

Jednym z jej największych klientów jest samorząd lokalny, dla którego Elanders sporządza roczne sprawozdania budżetowe w ciągu 48 godzin. Innym ważnym rynkiem dla firmy Elanders jest przemysł motoryzacyjny, dla którego firma produkuje książki pojazdu, które są indywidualnie dostosowane do wymagań każdego kierowcy, z uwzględnieniem lokalnego języka i modelu samochodu.

Firma Elanders chciała rozszerzyć swój obecny park maszyn do druku cyfrowego o elastyczne rozwiązanie, które umożliwiłoby firmie konsolidację 95% wolumenu produkcji w technologii atramentowej. Mattias Olofsson, dyrektor zarządzający Elanders Sverige AB, wyjaśnia: „Dla nas technologia druku atramentowego jest rozwiązaniem na przyszłość. Wraz z varioPRINT iX3200 dodajemy drukarkę typu „all-in-one”, która pozwoli nam tworzyć aplikacje najwyższej jakości, takie jak broszury dotyczące nieruchomości, bez uszczerbku dla produktywności, elastyczności nośników lub marży”. 

Lepsza jakość. Większa elastyczność. Mniejszy ślad środowiskowy.

Mattias Olofsson, dyrektor zarządzający Elanders Sverige AB

Mattias Olofsson komentuje: „Do tej pory nie znaleźliśmy rozwiązania do druku cyfrowego, które zapewniałoby tak wysoką jakość w przypadku produkowanych przez nas nakładów.

Nasi klienci polegają na nas, jeśli chodzi o wybór technologii zapewniających wyjątkową jakość, i jesteśmy przekonani, że jest to osiągalne w przypadku serii varioPRINT iX.

Ponadto stabilność i spójność kolorów w całym nakładzie drukowania jest kluczową zaletą rozwiązania.

Jest to dla nas istotne, bo pozwala nam wielokrotnie odtwarzać loga firm w identycznej jakości.”

„Mamy teraz możliwość kierowania oferty na nowe rynki i tworzenia nowych drukowanych aplikacji, ponieważ varioPRINT iX3200 może obsługiwać różne typy nośników, między innymi papiery jedwabiste o niskiej gramaturze czy grubsze papiery błyszczące jak i matowe i nie musimy już polegać na papierze specjalnie przygotowanym do technologii atramentowej”. Mattias Olofsson podkreślił, że elastyczność mediów w prasie jest kluczowym czynnikiem napędzającym rozwój firmy: „Niezależnie od tego, czy jest to nośnik A4, B3, czy też wyjątkowy rozmiar nośnika, możemy teraz podjąć pracę z pewnością, że zawsze możemy dostarczyć najwyższe standardy. Jesteśmy podekscytowani możliwościami tej maszyny i nie możemy się doczekać, aby pokazać naszym klientom imponujące rezultaty”. 

Mattias Olofsson zwrócił uwagę, że ważnym celem dla firmy Elanders jest zrównoważony rozwój i ekologia: „Atramenty wodne z serii varioPRINT iX dają wydruki o wysokiej wypłukiwalności (ang. de-inkability), co zwiększa zdolność do recyklingu papieru zadrukowanego na maszynie. Oprócz zmniejszonych emisji poprawiamy również nasze środowisko produkcyjne dla naszych pracowników, ponieważ emisje rozpuszczalników są minimalne, a rozwiązanie nie emituje ozonu”.  

Produktywność w jednym procesie

Firma Elanders jest przekonana, że wdrożenie rozwiązania IX3200 pozwoli na skonsolidowanie procesów i bardziej opłacalną produkcję. Mattias Olofsson komentuje: „Nasza poprzednia drukarka, oparta o technologię płynnego tonera, nie pozwalała nam drukować aplikacji takich jak instrukcje w jednym procesie. Teraz będziemy mogli zaoszczędzić czas i wyeliminować niektóre etapy produkcyjne, wytwarzając zarówno środki, jak i okładki na varioPRINT iX3200 w pełnym, kompleksowym przepływie prac –  wprowadzając różne typy niezadrukowanego papieru i wyjmować praktycznie gotowe produkty”. 

Drukarka varioPRINT iX3200  sterowana jest poprzez oprogramowanie PRISMAproduction firmy Canon, które pozwala w łatwy sposób zarządzać przepływem prac w zależności od nakładu i wymagań dotyczących nośników. Dzięki pełnej integracji z pozostałymi systemami do przepływu prac, PRISMAproduction umożliwiła firmie Elanders wdrożenie modelu biznesowego drukowania na żądanie w celu zmniejszenia zapasów i strat.

To, w połączeniu z łatwością obsługi maszyny, dodatkowo zwiększa produktywność firmy, umożliwiając pracownikom skupienie się na innych obszarach działalności.  Do zarządzania danymi zmiennymi Elanders stosuje rozwiązanie Quadient Inspire, które bezproblemowo współpracuje z systemem PRISMAproduction gwarantując bezbłędną produkcję komunikacji bezpośredniej.

Simon Brejner, Nordic Category Head, Commercial Print, Canon, komentuje: „Od wielu lat ściśle współpracujemy z firmą Elanders, która rozszerzyła swoją działalność na rynku druku komercyjnego. Ponieważ zapotrzebowanie na krótsze serie rosło, firma Elanders była chętna do przyjęcia rozwiązania, które pozwoliłoby im utrzymać jakość offsetową, jednocześnie zapewniając elastyczność technologii cyfrowej. Dzięki serii varioPRINT iX jesteśmy przekonani, że dostarczyliśmy rozwiązanie, które spełni wszystkie ich potrzeby. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z firmą Elanders i bliską współpracę z nimi w celu zaspokojenia ich przyszłych potrzeb”.

Źródło: Canon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING