spot_imgspot_img

Agfa i Koenig & Bauer umożliwiają firmie Interprint rozszerzenie oferty dekorów

Współpraca między tymi firmami umożliwiła Interprintowi rozszerzenie oferty w zakresie druku cyfrowego z wykorzystaniem laminatów. Firma Interprint rozszerzyła swoją ofertę produktów, stosując zestaw wodnych atramentów pigmentowych Agfa na dwóch maszynach Koenig & Bauer RotaJet.

Firma, specjalizująca się w druku papierów dekoracyjnych, zainwestowała niedawno w trzecią maszynę RotaJet – drugą z najnowszej generacji. W obu tych modelach wykorzystywany jest obecnie ten sam zestaw farb Agfa.

Współpraca między tymi trzema podmiotami umożliwiła firmie Interprint rozszerzenie oferty druku cyfrowego z wykorzystaniem laminatów. Spójne i wymienne” wydruki dostępne na obu liniach pozwalają firmie na realizację “szerokiej gamy projektów”, od wczesnej fazy próbnej po pełną produkcję.

Cieszymy się, że dzięki cyfrowemu drukowi dekoracyjnemu będziemy mogli zaprezentować pełną elastyczność wzornictwa” – komentuje Robert Bierfreund, dyrektor zarządzający firmy Interprint. Współpraca z firmami Agfa i Koenig & Bauer w fazie uruchamiania linii RotaJet przebiegała bardzo profesjonalnie i zaowocowała spójnym procesem druku, dzięki któremu możemy oferować naszym klientom ogromną swobodę wyboru wzorów i najwyższą jakość druku.

Koenig & Bauer i Agfa twierdzą, że ściśle współpracowały w celu walidacji wydajności zestawu farb Agfa, przeznaczonego do stosowania w rozwiązaniu drukującym RotaJet. Christoph Müller, członek zarządu firmy Koenig & Bauer wyjaśnia:

“Koenig & Bauer w swoim Centrum Technologii Klienta w Würzburgu intensywnie testował zestaw atramentów Agfa na rozwiązaniu drukującym RotaJet. Obie strony starannie dopasowywały farbę do systemu drukującego. Dzięki temu RotaJet działa w sposób bardzo kontrolowany, zapewniając doskonałą jakość obrazu i ogólną wydajność.

Tom Cloots, dyrektor ds. przemysłowego druku inkjetowego w firmie Agfa, dodał:

“Agfa jest zaangażowana w działalność na rzecz branży laminatów, od wielu lat inwestuje w prace badawczo-rozwojowe nad atramentami przeznaczonymi dla tej gałęzi przemysłu, a ostatnio zbudowała nowy, dedykowany zakład produkcji atramentów. Mamy długą tradycję w operowaniu pigmentami i zgromadziliśmy solidną wiedzę na temat ich dyspersji w wodnym nośniku atramentowym. Technologia Agfy umożliwia konsekwentną produkcję atramentów do druku inkjetowego o bardzo szerokiej gamie barw – kluczowym elemencie ogólnej wydajności atramentu – a jednocześnie o niskim zużyciu atramentu.

Opracowano na podstawie informacji prasowej.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING