spot_imgspot_img

Actega zaprezentowała Wessco Polar UV

Actega zaprezentowała Wessco Polar UV, nową serię składającą się z czterech srebrnych powłok do fleksografii i jednej do offsetu, przeznaczonych do stosowania w kanale farbowym, zapewniających właściwości odblaskowe i efekt połysku.

W odpowiedzi na rosnące znaczenie zrównoważonego druku, bezrozpuszczalnikowe powłoki Wessco Polar zapewniają firmom wysokiej jakości alternatywę dla tradycyjnego tłoczenia folią na gorąco lub na zimno oraz metalizowanej tektury. Ponadto, zastosowanie tych nowych powłok eliminuje odpady z tworzyw sztucznych. Usprawnia to proces recyklingu, zapewniając użytkownikom wzrost wydajności i efektywności, ponieważ eliminują z procesu drukowania dodatkowy etap nakładania folii.

Andreas Käfferlein, menedżer produktu ds. metalików w firmie Actega, powiedział: “Przy wciąż rosnącym popycie na wysokowartościowe produkty poligraficzne, nasze srebrne powłoki UV przyciągają uwagę konsumentów ze względu na ich luksusową jakość. Czyni je to bardzo atrakcyjnymi dla naszych klientów z branży opakowań papierowych, zastosowań komercyjnych oraz druku książek i czasopism. Jeśli dodać do tego niewiarygodne zalety ekologiczne produktów z serii Wessco Polar oraz oszczędności ekonomiczne, atrakcyjność tych powłok UV mówi sama za siebie”.

Powłoki Wessco Polar UV Silver nadają się do szeregu zastosowań związanych z drukiem i pakowaniem na papierze, w tym do pakowania żywności i innych wrażliwych rodzajów opakowań, dzięki niskiej migracji i zgodności z wymogami rozporządzenia szwajcarskiego i Nestlé.

Wydajność i korzyści dla środowiska wynikające z zastosowania produktów Wessco Polar zdecydowanie wspierają ogólnofirmowy cel firmy Actega, jakim jest wspieranie postępu w kierunku bardziej zrównoważonej produkcji druku. Dzięki tej nowej gamie możemy zaoferować jeszcze więcej powłok, które będą wspierać naszych klientów i ich klientów w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, zapewniając jednocześnie wysoką jakość wymaganą przez te firmy i marki. To naprawdę ekscytujący dodatek do portfolio produktów Actega i nie możemy się doczekać wielu kreatywnych aplikacji, które nasi klienci będą mogli dzięki temu stworzyć”, podsumował Käfferlein.

Źródło: Actega

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING