spot_imgspot_img

Xerox otrzymuje odznaczenie Terra Carta Seal od Księcia Walii

Książe Karol zainicjował nagradzanie firm z sektora prywatnego znakiem Terra Carta, które w swojej działalności opierają się na zrównoważonym rynku. Jedną z firm wyróżnionych tym znakiem został Xerox. Znak Terra Carta Seal zaprojektowany przez Sir Jony Ive to symbol na rzecz odnowy dla natury, ludzi i planety.

Xerox Holdings Corporation ogłosił, że został uhonorowany znakiem Terra Carta Seal podczas inauguracji projektu. Terra Carta Seal wyróżnia globalne firmy, które napędzają innowacje i są aktywnie zaangażowane w tworzenie prawdziwie zrównoważonego rynku.

Znak Terra Carta został przyznany firmom, które zajmują pozycję lidera w swojej branży i posiadają plany transformacji poparte naukowymi metodami, które pozwolą osiągnąć zerową emisję netto do roku 2050 lub wcześniej.

Chcielibyśmy podziękować Jego Królewskiej Wysokości za zainicjowanie i inaugurację projektu Terra Carta. Jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem. W Xerox od dawna wierzymy, że firmy, takie jak nasza, odgrywają kluczową rolę w ochronie planety, tworząc jednocześnie jaśniejszą przyszłość dla wszystkich. Celem Xerox jest osiągnięcie zerowej emisji netto do 2040 roku. Nasze zobowiązania wykraczają poza wymagania Terra Carta. Jesteśmy dumni, że możemy być liderem w dziedzinie zrównoważonych innowacji. W ten sposób pomagamy rozwiązać niektóre z największych światowych wyzwań – powiedział John Visentin, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Xerox.

Zmiany klimatyczne są jednym z najważniejszych problemów współczesności. Z tego powodu Xerox przyspieszył realizację swojego celu emisji “zero netto” o 10 lat, do roku 2040. Raport na temat społecznej odpowiedzialności biznesu powstał w 2021 roku i zawiera, opublikowaną po raz pierwszy strategiczną mapę Xerox, która ma pomóc osiągnąć zerowy poziom netto emisji.

Mapa koncentruje się w szczególności na poprawie procesów i wydajności energetycznej, a także na projektowaniu produktów odpowiedzialnych środowiskowo i czystych technologii. Xerox przygotował raport CSR 2021 zgodnie ze standardami Global Reporting Initiative (GRI) oraz Celami Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Źródło: Xerox

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING