spot_imgspot_img

Wrocławskie 3M przechodzi na zieloną energię

Od początku roku 2021 r. wszystkie fabryki i biura 3M w Polsce – w tym wrocławski Superhub – kupują energię elektryczną pochodzącą w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. Będzie ona wykorzystywana w polskich zakładach 3M do wytwarzania ponad 12 tys. produktów. Przejście na energię elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródła energii (OZE) pozwoli firmie znacząco zredukować emisję CO2.

- Reklama -

Przedstawiciele firmy podkreślają, że 3M od 2019 roku jest członkiem RE100, globalnej inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju, stworzonej przez The Climate Group. Skupia ona firmy, których ambicją jest pozyskiwanie stuprocentowej energii ze źródeł odnawialnych oraz redukcja emisji CO2 do atmosfery.

W związku z przystąpieniem do RE100 3M zobowiązało się, że do 2050 roku 100 proc. energii elektrycznej używanej w biurach i centrach produkcyjnych będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych.

Strategia 3M zakłada także, że do 2025 roku co najmniej 50 proc. energii elektrycznej wykorzystywanej we wszystkich lokalizacjach firmy na świecie będzie pochodzić z OZE.

Ze względu na skalę działalności produkcyjnej w Polsce decyzja o „przełączeniu” się już od początku 2021 na 100 proc. energii z odnawialnych źródeł w polskich biurach i centrach produkcyjnych, jest ważnym krokiem w wypełnieniu globalnego celu 3M. Dbałość o zrównoważony rozwój i lokalne społeczności jest dla nas priorytetową wartością wpisaną w długofalową strategię. Zakup czystej energii jest kolejnym elementem naszej polityki zrównoważonego rozwoju. Anthony Crawford, dyrektor operacji produkcyjnej 3M w regionie Europy Wschodniej

Superhub 3M we Wrocławiu

Centrum produkcyjne 3M we Wrocławiu, tzw. Superhub 3M jest trzecim największym centrum produkcyjnym firmy na świecie. W stolicy Dolnego Śląska funkcjonuje także 3M Global Service Center – Globalne Centrum Usług Wspólnych, pracujące nad ulepszaniem procesów w skali globalnej. W Polsce 3M posiada również zakłady zlokalizowane w Rabce i Janinowie oraz siedzibę 3M Poland w Kajetanach k. Warszawy. Łącznie w Polsce 3M produkuje ponad 12 tys. różnych produktów 3M dla sektora motoryzacyjnego, medycznego, farmaceutycznego, spożywczego, elektrycznego, konsumenckiego czy lotniczego, które od teraz będą wytwarzane przy wykorzystaniu 100 proc. zielonej energii elektrycznej.

Firma 3M podpisała umowę na zakup energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych dla wszystkich swoich operacji i lokalizacji w Polsce. Energia pochodzi z farm wiatrowych i słonecznych, które są zlokalizowane w kraju. Potwierdzeniem dostarczenia zielonej energii dla 3M w Polsce są gwarancje pochodzenia wydane przez Urząd Regulacji Energetyki producentom energii odnawialnej.

Wolumen zielonej energii dostarczanej do fabryk i biur 3M w Polsce wyniesie ok. 60 gigawatogodzin rocznie. Decyzja o zakupie 100 proc. zielonej energii elektrycznej pozwoli zredukować ilość CO2 jakie wytwarzane jest w przypadku energii pozyskiwanej ze źródeł węglowych o ponad 47 tys. ton, co stanowi równowartość dwutlenku węgla, jaką w ciągu 10 lat wychwyci łącznie ponad 700 tys. drzew.

Zobowiązanie podjęte przez 3M do wykorzystywania energii odnawialnej jest częścią strategii firmy skupionej na ochronie klimatu, dążeniu do wprowadzania innowacji w celu obniżenia emisyjności przemysłu i zniwelowaniu śladu środowiskowego. 3M od wielu lat wprowadza w Polsce inwestycje zmniejszające zużycie energii elektrycznej oraz gazu poprzez wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych. Od 2015 roku udało się ograniczyć ich zużycie o ponad 20 proc.

Źródło: WWW

Kalendarz wydarzeń: WEBINARIA

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak