spot_imgspot_img

Wirtualny showroom firmy Agfa, czyli „wszystko co należy wiedzieć o ploterach z serii Jeti Tauro”

Od pewnego czasu pod adresem WWW obecni i potencjalni użytkownicy przemysłowych rozwiązań inkjetowych Agfa Jeti Tauro mają do dyspozycji obszerną bazę wiedzy na ich temat. W ramach stworzonego przez firmę wirtualnego showroomu (obrazującego działające w jej centrali w Mortsel centrum demonstracyjne) mogą oni zapoznać się z poszczególnymi modelami wchodzącymi w skład tej serii urządzeń, ich szerokimi zastosowaniami, studiami przypadku (uwzględniającymi wdrożenia w przedsiębiorstwach o różnym profilu produkcyjnym), a także różnymi zagadnieniami związanymi z codziennym ich użytkowaniem.

Agfa podkreśla, że narzędzie to cieszy się dużą popularnością wśród jej klientów, zwłaszcza w kontekście obecnej sytuacji na świecie.

„Wirtualny showroom Jeti Tauro to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat tych urządzeń – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak, kierująca działem druku inkjetowego Agfa w Polsce. – Działa on od kilkunastu miesięcy, a jego intuicyjna nawigacja pozwala szybko i sprawnie zapoznać się z niezbędnymi informacjami na temat danego modelu. Nasi klienci szczególnie cenią sobie część związaną z aplikacjami, jakie można realizować w maszynach z serii Jeti Tauro, zarówno na podłożach sztywnych jak i giętkich – w zależności od konfiguracji urządzenia.

O ich doświadczeniach można dowiedzieć się w dziale „Testimonials”. Polecamy też podstrony dedykowane technice inkjet UV LED i korzyściom wynikającym z jej zastosowania we wszystkich ploterach atramentowych Agfa. Jedną z ich bezdyskusyjnych zalet jest proekologiczność – kwestia zrównoważonego rozwoju w kontekście produkcji poligraficznej z udziałem naszych rozwiązań również znalazła tu swoje miejsce. Zapraszamy zatem do odwiedzin – wizyta w wirtualnym showroomie Jeti Tauro nie wymaga żadnej wcześniejszej rejestracji.

Mam nadzieję, że będzie ona dla wielu naszych klientów swoistym preludium do rychłego spotkania na jesiennych wydarzeniach targowych dedykowanych rynkowi druku wielkoformatowego, na których będziemy obecni: VisCom Italia w Mediolanie, Fespa w Amsterdamie czy Printing United w Orlando”.

Wirtualny przegląd urządzeń Jeti Tauro

Centralne miejsce w wirtualnym showroomie zajmują poszczególne urządzenia ze wspomnianej serii, począwszy od modelu Jeti Tauro  H2500 LED z ręcznym podawaniem i odbieraniem mediów, na w pełni zautomatyzowanych rozwiązaniach Jeti Tauro H3300 LED kończąc. Po kliknięciu w obrazek danej maszyny użytkownik może obejrzeć ją ze wszystkich stron. Znajdzie tu również krótką charakterystykę modelu i przekierowanie na docelową podstronę mu poświęconą.

„Ta część showroomu de facto odzwierciedla wygląd centrum demonstracyjnego, poświęconego rozwiązaniom inkjetowym, znajdującego się w naszej centrali w Mortsel – kontynuuje Adriana Piotrowska-Ineksiak. – Można tu zatem w szybki i przystępny sposób zapoznać się z ofertą maszyn z serii Jeti Tauro, pobrać niezbędne informacje na temat każdej z nich, jak też – używając specjalnej zakładki – umówić się na wirtualny pokaz konkretnej maszyny”.

W części „View Webinar” znajdują się z kolei prezentacje (przygotowane w formie webinariów) różnych ploterów wielkoformatowych z oferty firmy Agfa, zarówno serii Anapurna, Oberon oraz poszczególnych modeli Jeti Tauro.

Z doświadczeń użytkowników

W części „Testimonials” odwiedzający wirtualny showroom znajdą liczne przykłady wdrożeń wielkoformatowych rozwiązań inkjetowych Agfa w przedsiębiorstwach z całego świata, reprezentujących różne profile produkcji. Znajdujące się tu studia przypadku obejmują zarówno implementacje ploterów Jeti Tauro (w różnych konfiguracjach), jak też urządzeń z innej serii – Anapurna, także cieszącej się niesłabnącą popularnością w firmach z wielu krajów.

„Część znajdujących się tu materiałów z wdrożeń uwzględnia klientów z Polski, co bardzo nas cieszy. Świadczy bowiem o potencjale, jaki reprezentuje nasz kraj w kontekście przemysłowego druku inkjetowego” – dodaje Adriana Piotrowska-Ineksiak.

Mnogość i różnorodność aplikacji

„Aplikacje inkjetowe o niezwykłej mocy przyciągania” – tak brzmi motto części wirtualnego showroomu prezentującej różnorodne zastosowania przemysłowego druku  inkjetowego UV. Użytkownicy znajdą tu materiały filmowe i tekstowe, dotyczące wielu, także nietypowych zastosowań tej technologii, uwzględniających liczne podłoża i potrzeby finalnych odbiorców. „Przesłanie jest tu jednak wspólne: tworzenie materiałów Sign & Display, które będą w jak największym stopniu przyciągać uwagę oglądających je osób – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak. – Niezależnie od tego, czy mówimy o wystawie sklepowej, stoisku targowym czy olbrzymim banerze reklamowym, eksponowanym w sercu miasta”.

Wśród prezentowanych w tej części aplikacji, realizowanych z udziałem ploterów inkjetowych UV znajdują się m.in.: drukowanie na materiałach akrylowych, produkcja backlitów, drukowanie na tekturze falistej, tworzenie efektów typu „dzień i noc”, efekty 3D (także w kontekście druku soczewkowego), drukowanie na szkle, grafika typu „one-way vison”, lakierowanie wybiórcze, aplikowanie lakieru na drukach soczewkowych i wykorzystujących język Braille’a, drukowanie tapet ściennych oraz struktury drewna.

Zalety technologii UV LED

W kolejnym miejscu wirtualnego showroomu Agfa prezentuje kluczowe – zdaniem firmy – korzyści wynikające z zastosowania technologii UV LED.

„Maszyny wyposażone w promienniki tego typu cechuje szereg zalet o charakterze ekonomicznym i ekologicznym – podkreśla Adriana Piotrowska-Ineksiak. – Najważniejsze z nich to: szersze spektrum zastosowań (dzięki możliwości zadrukowywania podłoży wrażliwych na wysoką temperaturę); wyższa prędkość, a co za tym idzie – wydajność (uzyskiwana m.in. dzięki szybkiemu włączaniu i wyłączaniu promienników LED, bez konieczności ich nagrzewania i schładzania); wysoka żywotność promienników LED, w zasadzie równa cyklowi życia całej maszyny (ok. 5 lat, czyli 10 tys. przepracowanych godzin); znaczące oszczędności energii w porównaniu do ploterów wyposażonych w tradycyjne lampy rtęciowe oraz większa proekologiczność urządzeń, wynikająca m.in. z pozbycia się rtęci (a tym samym konieczności jej utylizowania) oraz braku emisji ozonu przez samo urządzenie”.

Kwestia zrównoważonego rozwoju, także w kontekście proekologicznych atramentów Anuvia, posiadających certyfikat GREENGUARD Gold, również znalazła swoje  miejsce w ramach showroomu. Jak podkreśla Adriana Piotrowska-Ineksiak, jest to niezwykle newralgiczny i często podnoszony przez klientów punkt podczas rozmów na temat inwestycji w ploter UV:

„Wynika to z jednej strony z globalnych bądź lokalnych przepisów o emisji VOC do atmosfery, z drugiej – od wewnętrznych wytycznych stosowanych przez właścicieli marek, do których obsługujące ich drukarnie muszą się dopasować. Stworzone przez nas, proekologiczne atramenty UV, dedykowane poszczególnym modelom maszyn, to jeden z kluczowych argumentów przemawiających za inwestycją w inkjetowe rozwiązania Agfa”.

7 powodów, by zainwestować w wysokowydajne rozwiązania inkjetowe Agfa

Agfa już od dłuższego czasu promuje swoje wielkoformatowe rozwiązania inkjetowe przy użyciu hasła „Extreme”. W części showroomu zatytułowanej zatytułowanej „7 powodów, by stać się ekstremalnym”  firma przekonuje potencjalnych użytkowników tych rozwiązań do zainwestowania w plotery Jeti Tauro bazujące na technologii LED UV. Wśród licznych – zdaniem Agfy – przesłanek do tego typu inwestycji, wymienia ona m.in.: wysoką wydajność i jakość; zoptymalizowany koszt zakupu i eksploatacji (TCO); kompleksowość rozwiązania (uwzględniającą sprzęt, atramenty i oprogramowanie); różnorodność aplikacji; globalne wsparcie serwisowe i techniczne; bogate 15-letnie doświadczenia rynkowe producenta; innowacyjność rozwiązań stymulującą wzrosty i rozwój użytkowników.

„Jesteśmy jednym z trzech największych dostawców przemysłowych rozwiązań drukujących bazujących na inkjecie UV. Co szósty wydruk wielkoformatowy realizowany w tej technice powstaje z udziałem naszych atramentów. Dysponujemy niezwykle szerokim portfolio produktowym, uwzględniającym wszystkie elementy niezbędne do wydajnej, wysokojakościowej produkcji wielkoformatowej. Mamy nadzieję, że bogata treść wirtualnego showroomu dedykowanego serii Jeti Tauro jest tego najlepszym potwierdzeniem. Zapraszamy zatem raz jeszcze do jego odwiedzania” – podsumowuje Adriana Piotrowska-Ineksiak.

Źródło: Agfa

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING