spot_imgspot_img

W Customer Technology Center zainstalowano maszynę fleksograficzną EVO XC

W Customer Technology Center (CTC) w Würzburgu obok maszyny do druku cyfrowego typu singlepass RotaJET stanęło jeszcze jedno urządzenie. Od kwietnia do dyspozycji odwiedzających klientów jest także maszyna Evo XD 8 przeznaczona do zadruku opakowań elastycznych.

Członek Zarządu Koenig & Bauer, Christoph Müller: „Dzięki nowemu urządzeniu mamy teraz możliwość organizowania tutaj w Würzburgu indywidualnych i dopasowanych do potrzeb danego odbiorcy pokazów druku dla naszych klientów. Wirtualnie bądź bezpośrednio na miejscu.”

Zbudowana w macierzystym zakładzie maszyna Evo XD 8 jest wysoko zautomatyzowanym i znakomicie wyposażonym urządzeniem do druku fleksograficznego typu CI, z wewnętrznym zespołem odwracania wstęgi oraz urządzeniem tnącym in-line przed nawijaniem.

Charakteryzuje się szerokością zadruku 1.270 mm i osiąga prędkość produkcyjną do 500 m/min. Umożliwia zadruk farbami wodnymi folii oraz papierów o gramaturze do 150 g/m². Konsekwentna automatyzacja oraz solidna i ergonomicznie przemyślana konstrukcja ułatwiają osiągnięcie najlepszych wyników w zakresie jakości i produktywności.

 „Wraz z uruchomieniem dodatkowej maszyny demonstracyjnej Evo XD w sercu Europy firma Koenig & Bauer podkreśla swoje ambicje na wzrastającym rynku druku fleksograficznego” – zaznaczył Luigi Magliocchi, Dyrektor Zarządzający firmy Koenig & Bauer Flexotecnica.

Evo XD dla elastycznej produkcji wysokiej jakości nakładów

Fleksograficzna maszyna rotacyjna CI z uznanej już rodziny Evo XD jest przystosowana do pracy z materiałami najróżniejszego typu, takimi jak folie, bardzo cienkie i delikatne podłoża typu „breathable“ LDPE, materiały kaszerowane czy papiery; w oparciu o farby na bazie rozpuszczalników czy farby wodne. Oferuje ona najwyższy stopień elastyczności i możliwości różnorodnego zastosowania w zadruku opakowań, także dzięki niezwykle wydajnemu zespołowi suszącemu.

Maszyna jest skonstruowana w oparciu o moduły aktualnej rodziny urządzeń typu Evo, dzięki czemu znakomicie spełnia wymagania dotyczące szybkiej zmiany zleceń, wysokiej produktywności w przypadku niskich i średnich nakładów oraz niewielkich ilości makulatury niezbędnej do ustawiania produkcji.

Automatyczny system zadruku PrintTronic, wysoko wydajna funkcja myjąca „Speedy Clean“, zintegrowany system 100 % -ego rozpoznawania błędów druku oraz funkcjonalność SmartRegister umożliwiają szybkie rozpoczęcie produkcji oraz nieprzerwaną kontrolę jakości.

Źródło: Koenig & Bauer

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING