spot_imgspot_img

Ventura MC 200 pomaga zwiększyć produkcję

Węgierska drukarnia Central Dabasi Nyomda Zrt. w Dabas rozszerza swoje możliwości w zakresie szycia książek dzięki urządzeniu Ventura MC 200 firmy Muller Martini. Pod hasłem “We Print Books” firma Central Dabasi Nyomda Zrt. podsumowuje swoją orientację w trzech słowach. Wszystko w firmie kręci się wokół produkcji wysokiej jakości książek. Początki firmy sięgają 1972 roku, jako przedsiębiorstwo państwowe była ona wówczas odpowiedzialna za produkcję podręczników szkolnych.

Po zmianie ustrojowej na Węgrzech firma została sprywatyzowana, a od 2018 roku biznes należy do Central Group Media Holding. Ambitny program inwestycyjny skierował firmę na ścieżkę ciągłego wzrostu. Już dziś firma osiąga udział eksportu na poziomie ponad 25 procent.

Central Dabasi Nyomda i Muller Martini współpraacują od wielu lat, zwłaszcza w zakresie produkcji opraw miękkich i twardych. Obejmuje to dwie linie do oprawy twardej z serii Acoro, system do oprawy twardej Diamant oraz trzy maszyny do szycia książek firmy Muller Martini.

Dostępność najstarszej maszyny do szycia książek można było utrzymać jedynie poprzez wysokie koszty napraw i konserwacji, co na dłuższą metę nie było już ekonomicznie uzasadnione. Zwłaszcza, że nowe rozwiązania z serii Ventura firmy Muller Martini redukują czasy przezbrajania do minimum. A w połączeniu z wyższą wydajnością pracy, firma będzie w przyszłości czerpać korzyści ze znacznie wyższej produktywności.

Mając to na uwadze, firma Central Dabasi Nyomda zdecydowała się na maszynę Ventura MC 200, która osiąga maksymalną wydajność produkcyjną 200 cykli na minutę. Maszyna do zszywania książek umożliwia wydajną produkcję książek w zakresie formatów od 120 do 510 mm. Wiele ustawień można zapisać dla poszczególnych zleceń, co oznacza, że można je odtworzyć niemal za jednym naciśnięciem przycisku. Dwuczęściowe siodło książki, serwo-sterowane pozycjonowanie arkuszy i tworzenie pętli z nici za pomocą nadmuchu powietrza to najważniejsze elementy, które zapewnią, że Central Dabasi Nyomda będzie w przyszłości ekonomicznie produkować bloki książek o najwyższej jakości.

Źródło: Muller Martini

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING