spot_imgspot_img

„To MY tworzymy Świat”. Rusza 7. edycja programu edukacyjnego Canon dla uczniów

Startuje kolejna edycja projektu edukacyjnego Canon „To MY Tworzymy Świat”. Program, realizowany od siedmiu lat, adresowany jest do uczniów w wieku 13-18 lat i promuje 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ustanowionych przez ONZ.

Do tej pory w ramach projektu Canon zrealizowano warsztaty edukacyjne. Teraz rusza konkurs na pracę multimedialną oraz reportaż zdjęciowy. Do zdobycia są atrakcyjne nagrody.

Co trzeba zrobić?

Uczestnicy mają do wyboru jedną z dwóch kategorii konkursowych:

  • Praca multimedialna. W tej kategorii uczestnicy mają za zadanie w kreatywny sposób przedstawić w formie filmu, fotocastu lub teledysku wybrany przez siebie problem społeczny. Do wygrania jest aparat Canon EOS M100 z obiektywem EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM (za zdobycie I miejsca) oraz drukarka PIXMA G3411 (za zajęcie II miejsca).  
  • Reportaż zdjęciowy. Praca konkursowa powinna składać się z serii od trzech do siedmiu zdjęć wraz z opisem. Autor najlepszego reportażu otrzyma aparat EOS 250D z obiektywem EF-S 18-55 f/4-5.6 IS STM. Natomiast zdobywca II miejsca – drukarkę PIXMA G3411.  

Organizatorzy konkursu zaznaczają, że w obu kategoriach prace powinny pokazywać pozytywne historie realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, czyli dobre praktyki w zakresie, np. ochrony środowiska, praw człowieka, równości płci czy ekologicznego podróżowania.

Jak wziąć udział w konkursie?

Konkurs Canon trwa do 1 grudnia 2021 r. Prace konkursowe (w formie pliku lub plików) należy umieścić w dowolnie wybranej chmurze i wygenerować link (dostęp do linku musi być otwarty), a następnie przesłać go na adres e-mail. Dodatkowo na stronie WWW można uzyskać wsparcie techniczne oraz znaleźć inspirujące materiały, regulamin konkursowy, a także szczegółowe informacje o warsztatach.

Zrównoważony rozwój w programie Canon

To już siódma edycja programu Canon „To MY Tworzymy Świat”. Główną jego część stanowią warsztaty multimedialne, pokazujące młodym twórcom, w jaki sposób zajmująco opowiadać historie przy pomocy filmów i zdjęć. Do tej pory spotkania prowadzili uznani reprezentanci świata fotografii (między innymi Marcin Jamkowski, fotograf, filmowiec i były redaktor naczelny magazynu „National Geographic”).

Ustanowione przez ONZ cele stanowią dziś szczególny fundament dla rozwoju świata, a program „To MY Tworzymy Świat” wpisuje się w ich realizację. Canon jako globalny lider w dziedzinie obrazowania, stara się przypominać młodym ludziom o tych wartościach i zachęcać ich do aktywnego działania z wykorzystaniem narzędzi komunikacji wizualnej. Warsztaty i konkurs to także dobra okazja, aby promować wśród młodzieży aktywność oraz zaangażowanie w zmianę otaczającej rzeczywistości. Canon pokazuje, że ich głos ma znaczenie. W erze Facebooka, Instagrama, Twittera czy TikToka, to właśnie opowiadanie obrazem wydaje się najskuteczniejszą formą narracji.

Źródło: Canon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING