spot_imgspot_img

Światowa premiera Koenig & Bauer Durst VariJET 106

Koenig & Bauer Durst GmbH zaprezentował maszynę VariJET 106 podczas światowej premiery połączonej z pokazami na żywo dla klientów i zainteresowanych stron w Radebeul koło Drezna, gdzie Koenig & Bauer i Durst wspólnie opracowały modułową, jednoprzebiegową, arkuszową maszynę do druku cyfrowego dla rynku opakowaniowego – kartonów składanych.

W najbliższych tygodniach rozpoczną się tam testy beta z wykorzystaniem sprawdzonej na rynku wiedzy przemysłowej firm Durst i Koenig & Bauer. Pierwsze jednostki VariJET 106 mają zostać zainstalowane u klientów w Europie i Ameryce w drugiej połowie 2022 roku. Grupy docelowe obejmują przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny, tytoniowy i spożywczy, a także przetwórców kartonów składanych.

Podczas premiery, która obejmowała prezentacje w Customer Experience Center, kadra kierownicza ujawniła dalsze szczegóły strategii opakowaniowej Koenig & Bauer. Przedstawiono również postępy w cyfryzacji procesów biznesowych dla nowych produktów i usług.

Maszyna B1 5.500sph łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów – cyfrowy druk atramentowy i klasyczny druk offsetowy. VariJET 106 bazuje na wodnych procesach inkjetowych, aby zapewnić najwyższą jakość druku. Ten innowacyjny system druku cyfrowego powstał w wyniku współpracy firm Koenig & Bauer i Durst. Platforma VariJET 106 bazuje na standardowej, wysokowydajnej platformie Rapida 106 firmy Koenig & Bauer oraz elektronice głowic drukujących firmy Durst, doświadczeniu w zakresie druku atramentowego oraz technologii Durst workflow i RIP. Obejmuje to Durst Analytics, Smartshop i Workflow.

Wykorzystując 7-kolorową technologię atramentową na bazie wody, zgodną z wymaganiami dotyczącymi żywności (CMYK plus pomarańczowy, zielony i fioletowy), VariJET 106 nadaje się do zastosowań w branży spożywczej, które spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące bezpiecznych dla żywności opakowań podstawowych, wykorzystujących opatentowaną technologię atramentów na bazie wody. VariJET 106 może produkować spersonalizowane i zindywidualizowane produkty poligraficzne lub drukować naprzemiennie w krótkich i średnich seriach…

Robert Stabler,

Robert Stabler, Dyrektor Zarządzający, Koenig & Bauer Durst, powiedział: “Ta światowa premiera wyznacza wspaniały moment – i co to była za podróż! Jesteśmy naprawdę podekscytowani postępem, jaki poczyniliśmy i możliwościami, jakie daje nam VariJET 106, pomimo tak trudnych czasów  i wciąż realizowanych testów. Posiadamy już instalacje beta na zaawansowanym etapie planowania. Ci potencjalni klienci, mają już wizję masowego dostosowania produkcji do potrzeb klienta i będą z nami współpracować na zasadzie partnerstwa. Z informacji zwrotnych od naszych klientów wynika, że krótsze serie produkcyjne, masowe dostosowanie do potrzeb klienta i potrzeba większej elastyczności są istotnymi powodami przejścia na produkcję cyfrową. więcej na WWW.

Źródło: Koenig & Bauer DURST 

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING