spot_imgspot_img

Tecnopails wprowadza innowacyjne rozwiązanie dla przemysłu B2B

Tecnopails – członek grupy IM GROUP (dawniej Inkmaker) – specjalista w zakresie zaawansowanych systemów dla przemysłu farb i chemikaliów wyprodukował pierwsze na świecie rozwiązanie montujące zatrzask w pokrywie w wiaderka na farbę.

Rozwiązanie nazwane “Lavelli A21” na cześć jego konstruktora Luigi Lavelli zostało zaprojektowane dla jednej z międzynarodowych firm produkujących zrównoważone, nowoczesne opakowania. Maszyna montuje zatrzask na pokrywę wiadra i układa gotowe pokrywy w stosy, minimalizując czynności operatora do założenia wieczka na pojemnik. Lavelli A21 to automatyzacja, która w znaczny sposób skraca czas produkcji opakowania, wpisując się w założenia przemysłu 4.0.

Główne powody, dla których jako pierwsi opracowaliśmy tę maszynę, można zawdzięczyć naszemu czterdziestoletniemu doświadczeniu w branży, w połączeniu ze znaczącymi inwestycjami IM GROUP w badania i rozwój oraz automatyzację przemysłu 4.0. Inteligentna technologia umożliwiła nam stworzenie maszyny tak, aby mogła współpracować z dowolnym systemem operacyjnym klienta, z możliwością przyszłej integracji potencjalnych kolejnych etapów procesu” – wyjaśnił Antonio Riggio, kierownik operacyjny, Tecnopails:

„Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia, po pierwsze dlatego, że te Lavelli A21 jest pierwszą tego typu maszyną na świecie, ale także dlatego, że jest przykładem wysokiej jakości włoskiej inżynierii w najlepszym wydaniu”. 

System wykorzystuje dwie stacje, w których operatorzy mogą ładować pokrywy i zatrzaski w całkowicie bezpiecznym środowisku, nawet gdy maszyna jest w ruchu. Maszyna następnie automatycznie montuje pokrywę i zatrzask i układa gotowe pokrywy stosy. Inteligentny system jest zaprogramowany tak, aby automatycznie wykrywać położenie pokrywy na taśmie, i precyzyjnie montować zamek w odpowiednim miejscu. Dodatkowo każda maszyna wyposażona jest w przyjazny dla użytkownika ekran dotykowy ułatwiający obsługę interfejsu.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia firmy Technopails, które znacząco przyczyniło się do utrzymania przez IM GROUP pozycji pioniera innowacji w branży 4.0” – powiedział Christophe Rizzo, CEO EMEA / AMERICAS, IM GROUP.

Źródło: GRAW

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING