spot_imgspot_img

Światowy rekord Fort Dearborn w liczbie wykonanych odbitek na maszynie Heidelberg Speedmaster XL 106

Fort Dearborn, amerykańska firma specjalizująca się w produkcji etykiet i opakowań, mająca  dwadzieścia zakładów w całym kraju, wykonała w 2020 roku prawie 82 miliony odbitek na swoim Heidelbergu Speedmaster XL 106-8+L. Ten rekord związany był m.in. ze zwiększonym zapotrzebowaniem rynku na etykiety i opakowania na produkty spożywcze podczas pandemii CODID-19.

Zakład w Fort Worth produkujący głównie etykiety cięte i układane w stosy, posiada dwie maszyny Speedmaster XL 105 i jeszcze jedną poza Speedmasterem rekordzistką maszynę XL 106, która została zainstalowana w lipcu 2019 r. W porównaniu z podobnymi maszynami na rynku, na Speedmasterze XL 106 w Fort Worth wykonano ponad 2,5 razy więcej odbitek niż średnia w branży wynosząca 32 miliony.

Jest to zasługa zaawansowanej technologicznie maszyny drukującej, większym zamówieniom w roku 2020, ale także zasługa samej drukarni i jej załogi.

„Kiedy zainstalowaliśmy najnowszą maszynę XL 106, nasze moce produkcyjne wzrosły prawie dwukrotnie w stosunku do maszyny, którą zastąpiła. Bez tego kroku nigdy nie bylibyśmy w stanie sprostać zwiększonemu popytowi w naszej branży w 2020 roku ”– mówi Bob Zeisler, dyrektor zarządzający zakładem w Fort Worth.

Maszyna pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu z prędkością 18 000 arkuszy na godzinę.  Wyposażona jest w wiele zaawansowanych technologicznie rozwiązań zwiększających wydajność, m.in. system cięcia papieru na arkusze z roli CutStar oraz Inpress Control, jedno z wiodących w branży rozwiązań w zakresie pomiaru spektrofotometrycznego arkusza inline podczas pracy maszyny drukującej z dowolną prędkością. Inpress Control umożliwia szybkie przejścia pomiędzy kolejnymi drukowanymi etykietami.

„Żaden inny producent nie zbliża się do dokładności i szybkości Inpress Control. To rozwiązanie zmienia wszystko” – dodaje Zeisler.

Dzięki większym mocom produkcyjnym i większej wydajności maszyny drukarnia była w stanie sprostać bardzo krótkim czasom realizacji zleceń, które w roku 2020 w związku z pandemią wymagała branża etykiet i opakowań. To pozwoliło drukarni w sposób naturalny zrealizować więcej zamówień od swoich klientów. Według Zeislera zdolność do sprostania krótkim czasom realizacji stanowiła główną przewagę konkurencyjną zakładu nad niektórymi konkurentami, a „bez tej maszyny i innych naszych maszyn Heidelberga nigdy nie bylibyśmy w stanie sprostać temu wyzwaniu”.

Od lewej zespół Fort Dearborn Company w drukarni w Fort Worth:
Rosendo Pozos i Brent Baldwin, operatorzy maszyny i Mike Suarez, technik utrzymania ruchu.

Chociaż technologia odegrała dużą rolę w sukcesie drukarni w Fort Worth, to nie byłoby to możliwe bez przyjętej strategii firmy i mentalności pracy zespołowej. Po zainstalowaniu drugiej maszyny XL 106 w 2019 roku przyjęto nowy podział zadań między dwiema maszynami XL 106. Krótsze nakłady etykiet UV były drukowane na starszej maszynie, podczas gdy pozostałe prace drukowane były wyłącznie na nowej maszynie.

„To rozwiązanie naprawdę zwiększyło całkowitą wydajność drukarni” – mówi Zeisler. „Aby odnieść sukces, cały zespół musi współdziałać i pracować według ustalonego harmonogramu. Bez tego nie jestem pewien, czy bylibyśmy w stanie wytrzymać presję zeszłego roku, nie mówiąc już o osiągnięciu tego rekordowego wyniku”. 

Poza rekordową liczbą 82 milionów odbitek wykonanych na maszynie Speedmaster XL 106 wskaźnik efektywności wykorzystania maszyny OEE w 2020 wyniósł 53,85% w porównaniu
do średniej w branży wynoszącej 25%. Zeisler przypisuje tę ponadprzeciętną wydajność mentalności zespołu pit stopu na torze wyścigowym, operatorów przygotowujących
i wykonujących zlecenia na tej maszynie.

„Pracujemy bardzo szybko i z dużą wydajnością. Śledzimy każdą maszynę na wykresach godzina po godzinie i szukamy wszelkich problemów z przestojami, szybkością i jakością, aby zastosować środki zaradcze, które wyeliminują lub zredukują przyczyny. Mamy bardzo wyjątkowe, doświadczone zespoły, które nieustannie starają się przepuszczać arkusze przez maszyny ” – dodaje mówi Zeisler.

Fort Dearborn przypisuje swój sukces także Heidelbergowi. Poza „najlepszymi w swojej klasie” szkoleniami, jakie otrzymali operatorzy obu maszyn XL 106, w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy po instalacji drukarnia miała również zapewnione comiesięczne konsultacje z doradcami zespołu Heidelberg Performance Advisors. Doradcy byli w stanie rozwiązać wszelkie problemy drukarni Fort Dearborn, uzupełnić luki w wiedzy i upewnić się, że osiąga on wyniki niezbędne do odniesienia sukcesu.

Źródło: Heidelberg

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING