spot_imgspot_img

Sun Chemical o utrzymywaniu wydajności procesu druku. Forum Fleksograficzne

„Utrzymanie wydajności procesu druku w szybko zmieniającym się świecie” będzie kluczowym tematem wystąpienia firmy Sun Chemical podczas tegorocznej edycji Forum Fleksograficznego, organizowanego od lat przez Polską Izbę Fleksografów (PIF). Odbędzie się ono w dniach 13-14 września w Kazimierzu Dolnym. Firma Sun Chemical będzie po raz kolejny platynowym sponsorem tego wydarzenia.  

Forum Fleksograficzne, organizowane przez Polską Izbę Fleksografów na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń dedykowanych branży fleksograficznej w naszym kraju. Jego uczestnicy otrzymują  podczas kolejnych jego edycji wiedzę na temat najnowszych rozwiązań dedykowanych tej branży, mogą również wymienić się doświadczeniami. Spotkanie to jest również inspiracją dla wielu firm do podejmowania dalszych działań.

Firma Sun Chemical jest członkiem Polskiej Izby Fleksografów i od lat aktywnie włącza się w jej działania wspierając m.in. organizowane przez PIF imprezy branżowe. Tomasz Dobrowolski, Business Director Packaging Inks w polskim oddziale Sun Chemical mówi:

„Ponieważ posiadamy w swojej bogatej ofercie wiele propozycji dla sektora opakowań, szczególnie drukowanych w technice fleksograficznej, co roku aktywnie włączamy się w Forum Fleksograficzne, również od strony merytorycznej. W tym roku przyjrzymy się, w jaki sposób jako dostawca możemy pomóc drukarniom utrzymać wydajność i zachować kontrolę procesu w trwającym wciąż chaosie i zamieszaniu rynkowym wywołanym pandemią. Skoncentrujemy się na farbach i powłokach wielofunkcyjnych oraz łatwych w użyciu produktach, które mogą pomóc naszym klientom w tym trudnym okresie. Mamy nadzieję, że będzie to inspirujące dla ich biznesów”. 

W części merytorycznej forum firmę Sun Chemical będzie reprezentował Colin Smith – European Product Manager. Jego wystąpienie będzie dotyczyło w dużej mierze problemów związanych z wydajnością i rentownością, z jakimi zmaga się branża opakowań w obecnym otoczeniu rynkowym. Uwzględniać też będzie zmieniające się na całym świecie warunki dotyczące przetwórstwa i utylizacji opakowań oraz tworzyw sztucznych, m.in. w odniesieniu do wdrażanych coraz powszechniej w poszczególnych regionach świata przepisów mających ograniczyć czy wręcz wyeliminować plastik z obiegu.

Colin Smith poruszy zagadnienia zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), a także kwestie związane z globalnym łańcuchem dostaw, a także trendami, jakie w ostatnim czasie odnotowuje branża opakowań. Należą do nich m.in. ograniczenie opakowań, zamiana plastiku na papier, bioodnawalność, kompostowalność i odzyskiwalność.

W trakcie prezentacji będzie również mowa o wyzwaniach, z jakimi wobec powyższych zjawisk muszą sobie radzić właściciele marek, zarówno globalni jak i lokalni. Druga część wystąpienia będzie wprost nawiązywała do jego tytułu i traktować będzie o sposobach i metodach wspierania drukarń przez dostawców (w tym producentów materiałów eksploatacyjnych) w kontekście zachowania efektywności i rentowności. Colin Smith przedstawi różne rozwiązania Sun Chemical, mające wspierać biznesy poligraficzne w tym obszarze m.in. Soliflex PLX – dedykowane opakowaniom giętkim drukowanym z wysoką prędkością w maszynach szerokowstęgowych. Pojawią się wątki związane z eliminacją z druku wielu niepożądanych zjawisk m.in: wysychania, brudzenia, pylenia.

„Dostawca, który szanuje swoich klientów – mówi Tomasz Dobrowolski – nie może być obojętny wobec zachodzących zmian. Musi je dostrzegać razem ze swoimi klientami i pomagać im odnajdywać sensowne rozwiązania. Jedną z naszych propozycji jest m.in. pomoc w znalezieniu efektywnych działań, które pomogą naszym klientom utrzymać wydajność procesu druku i temu poświęcimy naszą prezentację. Ale forum to również okazja do wielu nieformalnych rozmów, na które jesteśmy bardzo otwarci i do których serdecznie zapraszamy”.

Źródło: Sun Chemical

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING