spot_imgspot_img

Sun Chemical nawiązuje współpracę z GMG Color

Sun Chemical poinformował o nawiązaniu współpracy z GMG Color – firmą specjalizującą się w technologii zarządzania barwą. Jej celem jest stworzenie nowego rozwiązania do cyfrowych wydruków próbnych, mającego zastosowanie przy produkcji wzorników kolorystycznych. W związku z tym rozwiązanie firmy GMG – GMG ColorCard – będzie globalnie dostępne jako część usługi SunDigiProof, w ramach oferowanego przez Sun Chemical pakietu SunColorBox.

Firma stworzyła w tym celu aplikację SunDigiProof Seine, w ramach której oferuje rozwiązanie, które może zastąpić manualną i czasochłonną procedurę tworzenia wzorników kolorystycznych. W efekcie, przy zastosowaniu tego rozwiązania, powstaje wydrukowana cyfrowo wersja tego samego standardu, zapewniająca przy tym – jak podkreśla Sun Chemical – wyższą niezawodność i spójność kolorystyczną.

Włączenie GMG ColorCard do portfolio firmy ma sprawić, że rozwiązanie SunDigiProof będzie oferowało wyższy poziom elastyczności i wygody w użytkowaniu. Ma być przy tym dostosowane – pod względem cenowym i technicznym – do indywidualnych oczekiwań użytkownika. W efekcie wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw zyskają możliwość szybszej i bardziej efektywnej współpracy, uwzględniającej redukcję kosztów, stymulowanie innowacyjności i wyższą elastyczność w działaniu.

Stosując GMG ColorCard, jego użytkownicy będą mogli w łatwy sposób zautomatyzować produkcję wzorców barwnych w centrach kolorystycznych Sun Chemical, wykorzystując przy tym globalnie dostępne referencje. Oprogramowanie, jak podkreśla jego dostawca, jest niezwykle intuicyjne i może być obsługiwane przez dowolną osobę. Klienci obu firm będą też mogli wykonywać dokładne cyfrowe wydruki barwne w swoich siedzibach. To pozwoli na tworzenie wzorców kolorystycznych w trybie „na żądanie” i wyeliminowanie kosztów związanych z czasem, zaangażowaniem i dostawą wzorców tradycyjnych, wcześniej stosowanych w komunikacji kolorystycznej i procesach akceptacji.

Marc Levine, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie GMG Color, mówi: „Z punktu widzenia łańcucha dostaw w branży opakowań, punktualna i precyzyjna komunikacja kolorystyczna jest niezwykle ważna. Mamy nadzieję, że GMG ColorCard to następny, ewolucyjny krok w rozwoju komunikacji kolorystycznej, także w kontekście jej prędkości i dokładności. Nasza współpraca z Sun Chemical pokazuje, że cyfrowe wydruki próbne to najlepszy jej sposób, a klienci uzyskają dzięki temu szybsze i dokładniejsze narzędzie do właściwej, zakończonej powodzeniem specyfikacji kolorów”.

Patrice Aurenty, Business Leader w firmie Sun Chemical, dodaje:

„Współpraca z GMG Color to z naszego punktu widzenia ciąg dalszy rozbudowy zestawu innowacyjnych narzędzi, składających się na pakiet SunColorBox. Dzięki niej możemy obecnie zaoferować najlepsze w swojej klasie rozwiązanie, wspierające klientów w zautomatyzowaniu tworzenia wzorców kolorystycznych, komunikacji, redukcji czasu niezbędnego na ich powstanie, zwiększeniu spójności barwnej oraz szybszym dotarciu z produktem na rynek”.

Źródło: Sun Chemical

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING