spot_imgspot_img

Smurfit Kappa otrzymała pięć gwiazdek Organizacji Narodów Zjednoczonych

Smurfit Kappa z dumą ogłasza, iż jej działania i wkład w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ 2030 (ang. The Sustainable Development Goals, SDGs) zostały docenione przez organizację Support the Goals. Firma jest pierwszą spółką giełdową z indeksu FTSE 100 – zaliczanego do jednego z największych w Europie i notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie, która otrzymała pięciogwiazdkową ocenę.

Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, które mają zostać zrealizowane do 2030 roku, są ogólnoświatowym apelem do podjęcia działań na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, ochrony planety i zapewnienia wszystkim ludziom pokoju i dobrobytu. Cele te, uzgodnione w 2015 r. przez światowych przywódców państw członkowskich ONZ, można osiągnąć jedynie przy wsparciu przedsiębiorstw.

Support the Goals to globalna inicjatywa, która powstała, aby oceniać i wyróżniać firmy w szczególny sposób wspierające i realizujące Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości. Pięciogwiazdkowa ocena przyznawana jest tylko tym przedsiębiorstwom, które aktywnie angażują swoich dostawców do osiągnięcia założonych celów.

W przypadku większości firm znaczna część ich wpływu na środowisko i społeczeństwo wywodzi się z łańcucha dostaw. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby pomóc dostawcom zrozumieć istotę wspólnego problemu i wspierać cele zrównoważonego rozwoju.

Założyciel i dyrektor organizacji Support the Goals – Colin Curtis podkreślił znaczenie tego typu działań, mówiąc: „Jeśli mamy osiągnąć Cele Zrównoważonego Rozwoju do 2030 roku, potrzebujemy, aby każda firma nie tylko wspierała, ale także realizowała poszczególne założenia. Cieszę się bardzo, że Smurfit Kappa pomaga swoim dostawcom zrozumieć Cele i zachęca do podjęcia wspólnych działań w zakresie ich wdrożenia. Jesteśmy dumni, że podjęte wysiłki zostały nagrodzone pięciogwiazdkową oceną SDG, tym bardziej, że Smurfit Kappa jest pierwszą firmą z FTSE 100, która to osiągnęła!”.

„Jesteśmy zachwyceni, że zostaliśmy docenieni za nasz wkład. Zyskaliśmy tym samym pozycję lidera wśród firm z indeksu FTSE 100, będąc pierwszymi, którzy otrzymali pięciogwiazdkową ocenę. Naszą ambicją jest stanie się najbardziej zrównoważoną firmą w branży opakowań papierowych. Chcemy też nieustannie wspierać i przyczyniać się do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ do roku 2030″ – deklaruje Tony Smurfit, dyrektor generalny Grupy Smurfit Kappa.

Z kolei Steven Stoffer, wiceprezes grupy ds. zrównoważonego rozwoju w Smurfit Kappa, dodaje: „Dotychczasowe sukcesy wynikają z nieustannego podnoszenia poprzeczki w stosunku do działań podejmowanych w zakresie zrównoważonego rozwoju także przez partnerów biznesowych. Nasze sukcesy oznaczają, że mamy obowiązek zachęcać naszych dostawców do osiągnięcia podobnych celów. Jesteśmy dumni, że możemy być odpowiedzialni za lepszą i bardziej zrównoważoną przyszłość dla wszystkich.”

Smurfit Kappa ogłosiła niedawno nowe, ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Opierają się one na ugruntowanym dorobku firmy oraz sporządzanych od 2005 roku raportach, w których są zawarte zobowiązania inicjatywy Better Planet 2050. Określają one zaangażowanie firmy, ukierunkowane na zrównoważony rozwój środowiskowy i społeczny w obszarach, w których Smurfit Kappa wierzy, że może mieć największy wpływ.

Źródło: Smurfit Kappa

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING