spot_imgspot_img

Rodzina produktów Fujifilm XMF w drukarni Tamir

Dość regularnie nasza redakcja pojawia się w drukarni Tamir leżącej w bardzo pięknym miejscu Polski. Nasze wizyty prezentują technologie, które są tutaj wdrażane z dużymi sukcesami. Drukarnia Tamir zajmuje się głównie produkcją wysoko przetworzonych opakowań, w tym dla farmacji. Od wielu lat drukarnia regularnie inwestuje w najnowsze technologie i nie tylko chodzi o drukowanie.

Wśród wielu zakupów są między innymi linie do produkcji pudełek z możliwością nanoszenia znaków alfabetu Braille’a. Tym razem zainteresowała nas instalacja oprogramowania XMF, które jest oferowane w Polsce przez firmę FUJIFILM. W skład wypracowanego przez specjalistów firmy Fujifilm kompletu oprogramowania XMF wchodzą narzędzia XMF Workflow, XMF Remote, XMF ColorPath oraz XMF Print Centre.

Sercem systemu, podstawą oprogramowania jest obecny na rynku od roku 2007 XMF Workflow, który w dowolnym momencie może zostać rozbudowany o dodatkowe rozwiązania rodziny XMF. Jest to więc rozwiązanie elastyczne, które nie wymaga jednorazowego zakupu wszystkich narzędzi, bo mogą być one implementowane wraz ze zmianą lub rozbudową potrzeb drukarni.

Co najważniejsze dla kupującego, w odróżnieniu od zlepku lepiej czy gorzej współpracujących ze sobą rozwiązań różnych producentów, XMF tworzy jednorodne środowisko pracy.

Kiedy zapytaliśmy Michała Krywulca o doświadczenia z pracy na oprogramowaniu, odesłał nas do części prepress drukarni, byśmy podobne pytania zadali bezpośrednio osobom pracującym w tym środowisku. Jego opinia jest w całości zbieżna z oczekiwaniami i doświadczeniami, bardzo pozytywnymi, bezpośrednio pracujących grafików.

Michał Krywulec

Przy zakupie XMF-a kierowaliśmy się po prostu naszymi potrzebami – mówi Michał Krywulec. – Przy okazji zakupu całej linii do prepress od FUJIFILM zdecydowaliśmy się na uzupełnienie zakupu o oprogramowanie. Wydaje się, a właściwie jesteśmy pewni, że to był bardzo dobry pomysł.

Dzięki temu posiadamy spiętą całość kontroli nad wszystkimi pracami skierowanymi do produkcji. Zarówno w części prepress, jak i później. Chodzi o drukowanie i zachowanie jakości oraz dalszą obróbkę danej pracy. Informacja o danym zleceniu przez cały czas krąży w firmie od początku do zakończenia procesu produkcji wraz z logistyką. W ten sposób mamy dokładny zapis wszelkich prac zrealizowanych przy tak wymagającej produkcji.

Dla nas jakość jest ważna. Tak samo informacja o realizacji danego zlecenie. Zawsze może się zdarzyć, że klient złoży reklamację całości albo tylko części nakładu. Wtedy łatwo jest nam wychwycić ewentualnie miejsce pojawienia się wadliwej partii a następnie usprawnienie procesu, by więcej tego typu zdarzenia więcej się nie pojawiały.

Trzeba przyznać, że dużą zaletą samego systemu jest jego łatwość obsługiwania. Intuicyjność i oczywiście możliwość dalszej rozbudowy i modyfikacji… więcej w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional

Kalendarium: WEBINAR

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak