spot_imgspot_img

Produkcja etykiet zgodnych z wymogami dotyczącymi żywności na Gallus Labelfire

Wersja maszyny wąsko wstęgowej Gallus Labelfire Low Migration do cyfrowej produkcji etykiet o niskiej migracji jest dedykowana do produkcji opakowań mających kontakt z żywnością. Zespół projektantów Gallusa i Heidelberga opracował serię atramentów Labelfire UVLM, która jest odpowiednia do opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Dodatkowo zoptymalizowano technologię utwardzania atramentów UV w maszynie Gallus Labelfire celu poprawy właściwości migracyjnych warstwy atramentów.

Produkcja etykiet i opakowań dla produktów spożywczych wymaga zgodności z odpowiednimi regulacjami prawnymi, a także specyfikacjami właścicieli marek oraz dystrybutorów tych produktów. Atramenty UV o niskiej migracji  dla maszyn serii Gallus Labelfire są zgodne z przepisami zawartymi w rozporządzeniach Unii Europejskiej nr 10/2011, nr 1935/2004, nr 2023/2006 (GMP), szwajcarskich przepisów dotyczących materiałów i artykułów mających kontakt z żywnością, wytycznych firmy Nestlé i wytycznych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Farb Drukarskich EuPIA.

Według Uwe Alexandra, szefa produktów cyfrowych w firmie Gallus:

„Maszyna Labelfire Low Migration jest prawdziwą innowacją. W porównaniu z poprzednim modelem nie ma tu kompromisów pod względem jakość druku, gamy kolorów i odporności atramentów na starzenie pod wpływem światła”.

Thomas Schweizer, dyrektor odpowiedzialny za rozwój produktów w firmie Gallus, dodaje:

„Rzeczywiście! Nazywamy to innowacją, ponieważ wspólnie z Heidelbergiem osiągnęliśmy nowy poziom technologii druku atramentowego UV zarówno od strony samego atramentu jak i  technologii jego utwardzania. Pozwala to naszym klientom spełnić wymagania odpowiednich przepisów Unjii Europejskiej, a także wytycznych obowiązujących w Szwajcarii czy też wymagań stawianych przez koncern Nestlé, aby produkować etykiety i opakowania zgodnych z wymogami żywnościowymi.” 

Atramenty Saphira Digital Labelfire UVLM opracowane specjalnie dla Gallus Labelfire

Bezpośrednio po zadrukowaniu podłoże przekazywane jest do suszarki z komorą wypełnioną ciekłym azotem.

Wyeliminowanie tlenu z procesu technologicznego prowadzi do zoptymalizowanego utwardzania atramentów.

Opcjonalny moduł UV przyspiesza utwardzanie atramentów serii Labelfire UVLM przy wyższych prędkościach drukowania, nawet przy maksymalnej prędkości produkcyjnej.

Gallus Labelfire Low Migration jest wyposażony również w czujniki UV i tlenu, które monitorują parametry produkcyjne, co pozwala zapewnić stałą jakość w druku etykiet i opakowań.

„Jesteśmy dumni oferując system, który jest elastyczny i wydajny, umożliwiający bardzo szeroki zakres zastosowań i pozwalający wykorzystać go przez różne segmenty rynku. Maszyna Gallus Labelfire Low Migration jest idealnym rozwiązaniem, aby z sukcesem rozpocząć cyfrowy druk opakowań dla rynku spożywczego i farmaceutycznego” – podsumowuje Thomas Schweizer. 

Dwie maszyny Gallus Labelfire od dłuższego już czasu produkują etykiety i opakowania dopuszczone do kontaktu z żywnością w ramach testów produkcyjnych w drukarniach.
Od października tego roku Gallus Labelfire Low Migration jest oferowany klientom jako maszyna seryjna.

Źródło: Gallus

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING