spot_imgspot_img

Prime Label finalizuje transakcję nabycia estońskiej drukarni LabelPrint

Grupa Prime Label kontrolowana przez fundusz private equity Innova/6 SCA §SICAV z grupy Innova Capital podpisała umowę zakupu większościowego pakietu akcji estońskiej drukarni – LabelPrint OÜ.

Drukarnia LabelPrint specjalizuje się w produkcji wysoko przetworzonych etykiet samoprzylepnych, etykiet typu shrink sleeve, etykiet wielowarstwowych oraz bookletów. Prowadzi bardzo nowoczesny zakład wyposażony w maszyny fleksograficzne UV oraz innowacyjną technologię druku cyfrowego.

Połączenie tych dwóch technologii druku to niewątpliwy atut firmy, który pozwala na elastyczność działania poprzez dopasowanie technologii druku do rodzaju i wielkości zleceń. Spółka powstała w 2001 roku i dzięki dynamicznemu rozwojowi stała się lokalnym liderem, dostarczając etykiety m.in. do renomowanych klientów z branży alkoholowej, napojów, kosmetycznej, spożywczej oraz tytoniowej. Drukarnia realizuje zlecenia na rynku estońskim i skandynawskim.

 „Akwizycja LabelPrint niewątpliwie umacnia naszą pozycję lidera w Europie Środkowej i staje się naszym przyczółkiem do ekspansji w krajach bałtyckich i Skandynawii. Już dzisiaj udział eksportu przekroczył 50%, z czego większość stanowi sprzedaż do Finlandii i Szwecji. Wierzymy, że innowacyjne rozwiązania, jakie proponuje LabelPrint uatrakcyjnią ofertę Grupy. Liczymy także na synergie zakupowe i sprzedażowe, poprzez cross-selling pomiędzy spółkami Grupy” – mówi Arkadiusz Sapiecha, Prezes Prime Label. „Cieszę się na dalszą współpracę ze Stenem Sarap, Założycielem spółki. Sten to prawdziwy pasjonat i wizjoner, który nie odpuści żadnej okazji rynkowej. Jego wiedza i doświadczenie w branży niewątpliwie przyczynią się do dalszego rozwoju Grupy”.

„Akwizycja LabelPrint jest kolejnym krokiem w strategii rozwoju Grupy Prime Label, która zakłada konsolidację producentów wysokiej jakości etykiet w Europie Środkowo-Wschodniej. Naszym celem jest osiągnięcie sprzedaży Grupy na poziomie co najmniej 100 mln euro do 2025 roku. Działalność tej skali i realizacja zakładanych synergii oraz utrzymanie doskonałości operacyjnej pozwolą na generowanie wysokiego poziomu rentowności EBITDA, stawiając nas w europejskiej czołówce” – dodaje Michał Wojdyła, Managing Director, nadzorujący transakcję ze strony Funduszu Innova.

Sten Sarap, Dyrektor Zarządzający LabelPrint: „Widzę duże korzyści w dołączeniu do Grupy prowadzonej przez Arka. U boku dużego gracza, jakim jest Prime Label będziemy traktowani bardziej priorytetowo przez dostawców surowców, a jednocześnie będziemy mieli szerszą paletę produktową do zaoferowania na naszych rynkach zbytu. Cenię sobie też wysokie kompetencje i doświadczenie zarządu Prime Label. Jesteśmy bardzo podobni do siebie, łączy nas pasja i radość tworzenia”.

Źródło: Prime Label

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING