spot_imgspot_img

Oklejarka PUR PFi 2100 w Drukarni Zet

Inwestycja w oklejarkę PUR PFi 2100 z oferty Duplo to kolejny zakup urządzenia tego producenta przez Drukarnię Zet z Dębicy. Dzięki niemu firma zwiększyła swoje moce produkcyjne, a w ślad za tym może się dalej rozwijać – wzrosło tu jednocześnie zapotrzebowanie na pracowników.

Co więcej, w niełatwym pandemicznym czasie – jak podkreśla Jarosław Zybura, właściciel drukarni – mogła dzięki temu zakupowi efektywniej  wykorzystać swoje moce produkcyjne, wprowadzając szybki i wysokiej jakości druk książek i katalogów na żądanie.

„Od dłuższego czasu – mówi Jarosław Zybura – wiedzieliśmy, że oklejarka jest niezbędnym elementem procesu naszej produkcji. Specyfika druku cyfrowego wymagała jednak od nas wdrożenia solidnej technologii, ponieważ tradycyjne klejenie nie sprawdza się w przypadku wydruków cyfrowych, o czym nie raz boleśnie się przekonaliśmy. Dlatego technologia PUR jest tu jedynym rozwiązaniem”.

Drukarnia Zet współpracuje z Duplo od kilkunastu lat. Wcześniej wdrożono tu systemy wykańczające z serii Docucutter i pracowały one w tej firmie z powodzeniem latami. Obecnie przy produkcji broszur korzysta ona z systemu Duplo DBM150 z wieżą. „Ze wszystkich zakupów jesteśmy bardzo zadowoleni. Dlatego w naturalny sposób przy kolejnej inwestycji sięgnęliśmy po urządzenie z oferty tego producenta” – mówi właściciel firmy.

Dotychczas drukarnia musiała wykonywać klejenie w firmach zewnętrznych, co oznaczało stratę czasu i dodatkowe koszty transportu. Przez to trudno było również precyzyjnie oszacować termin wykonania zlecenia. Co więcej – będąc uzależnioną od firm zewnętrznych – nie zawsze była w stanie zapewnić właściwą jakość dla klejonych produktów. Własna oklejarka pozwoliła jej rozwiązać szereg problemów, z którymi się borykała.

„Oklejarka PUR PFi 2100 – mówi Jarosław Zybura – to kompaktowe, ale zaawansowane technologicznie urządzenie. Automatycznie mierzy parametry grzbietu i jest stosunkowo prosta w obsłudze. Ale co dla nas najważniejsze –  możemy dzięki niej wykonać klejenie nawet małego nakładu bez strat kleju, co jest dość częste w druku cyfrowym. To spora oszczędność, a jeśli mamy wydrukować przykładowo 20 katalogów to odbywa się to obecnie bez zbędnych kosztów. Zamknięty klejownik wraz z systemem kartridży z klejem, jaki posiada oklejarka Duplo, jest w takim przypadku idealnym rozwiązaniem, stąd nasza decyzja o zakupie tego właśnie urządzenia”.

Warto wspomnieć, że obsługuje ono szeroką gamę różnych rodzajów materiałów: standardowe papiery, ale także tworzywa sztuczne, folię, karton, tekturę, podłoża pokryte lakierem UV i szereg innych.

Drukarnia Zet istnieje do 1995 roku i od tego czasu rozwija się stopniowo, rozszerzając swoją ofertę. Skupia się na druku cyfrowym, grawerowaniu laserowym i druku wielkoformatowym. Od lat inwestuje w innowacyjne rozwiązania.

„Często byliśmy jednymi z pierwszych firm wprowadzając do swojego parku sprzętowego nowe maszyny cyfrowe Xerox i Ricoh – mówi Jarosław Zybura. – Produkujemy głównie broszury, katalogi, ulotki, plakaty, zaproszenia, bannery, tablice reklamowe itp. Zakup oklejarki był przez nas przemyślamy. Dzięki niej otworzyliśmy się na to, o czym o dawna myśleliśmy – możliwość realizacji małych i średnich nakładów książek i katalogów szybko i solidnie. Ta zmiana jest dla nas istotna pod względem obrotów i pozyskiwania nowych klientów – odnotowujemy w tym zakresie sukcesy. Możemy teraz przekonywać zleceniodawców do zastępowania np. spiralowania katalogów klejeniem PUR. To dla nas wygodniejsze, a i produkt naszego klienta jest trwalszy i wygląda bardziej profesjonalnie. Korzyści są więc po obu stronach”.

Jarosław Zybura równie pozytywnie ocenia samo wdrożenie i dostawcę: „Duplo jest znaną i solidną firmą, posiada wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Jej serwis zawsze służy pomocą i cierpliwie rozwiązuje z nami ewentualne bieżące problemy, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy”.

Źródło: Duplo Polska

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING