Canon zaprezentował nową serię atramentowych rozwiązań rolowych – ColorStream 8000. Rozwiązanie dołącza do wiodącej na rynku rodziny maszyn ColorStream i dzięki połączeniu wyjątkowej produktywności, jakości druku oraz elastyczności pracy wyznacza nowe standardy w dziedzinie druku wysokich nakładów w technologii cyfrowej.

Wykorzystując dotychczasowe doświadczenie oraz  bliską  współpracę  z klientami, seria ColorStream 8000 została zaprojektowana tak, aby sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom produkcyjnym firm poligraficznych. Rozwiązanie kierowane jest zarówno do sektora prywatnego, jak i publicznego – do dostawców usług druku i komunikacji (transakcyjnych i pocztowych) oraz wyspecjalizowanych drukarni komercyjnych, produkujących książki, podręczniki czy też ulotki farmaceutyczne.

Dzięki zaawansowanej technologii, seria 8000 daje użytkownikom możliwość produkowania więcej w krótszym czasie, poszerzając zakres wytwarzanych aplikacji, umożliwiając ekspansje na nowych  rynkach i znalezienie nowych strumieni przychodów.

Nowa definicja produktywności

Nowa seria ColorStream to dwa modele – 8133 i 8160. Numery te odzwierciedlają maksymalną prędkość drukowania każdego z nich (133 m/min i 160 m/min), co przekłada się na maksymalnie 2152 obrazy A4/ min (15 – 70 milionów obrazów A4 miesięcznie). Łącząc te prędkości ze znaną z poprzednich generacji łatwą obsługą otrzymujemy rozwiązanie, które poradzi sobie z nawarstwieniem prac i umożliwia obniżenie kosztów produkcji poprzez konsolidację wydruków z innych maszyn, także tych offsetowych.

Produktywność serii jest dodatkowo zwiększana przez fakt, że wszystko, co można było zautomatyzować, zostało zautomatyzowane. Dzięki temu nowa seria Colorstream jest wyjątkowo łatwa w obsłudze oraz zwalnia czas operatora na inne czynności. Ta automatyzacja zadań przyczynia się do niezwykłego czasu sprawności (ponad 90%) serii ColorStream 8000, zapewniając użytkownikom niezawodne rozwiązanie, któremu mogą naprawdę zaufać. Seria ColorStream 8000 pozwala klientom zaplanować z wyprzedzeniem działania serwisowe, przez co unikają nieprzewidzianych przestojów podczas produkcji.

Nowa jakość druku

Rozwiązanie opiera się na głowicach działających z rozdzielczością 1,200 dpi, które zapewniają stałą jakość druku od pierwszego do ostatniego wydruku, płynnie odtwarzając gradienty, jednorodne odcienie, jak i ostre szczegóły oraz minimalizując typowe artefakty technologii atramentowej, realizując to przy największej szybkości druku. Seria ColorStream 8000 wykorzystuje również nowy zestaw wodnych atramentów pigmentowych z polimerem lateksowym, które zapewniają bardzo szeroki gamut kolorystyczny, głęboką czerń i żywe kolory na papierze niepowlekanym, potwierdzone przez standard Fogra.

Jedno rozwiązanie, wiele aplikacji

Na szybko zmieniającym się rynku znalezienie nowych aplikacji druku może mieć kluczowe znaczenie dla zachowania konkurencyjności. Dzięki poprawionej jakości i możliwości drukowania na szerokiej gamie papierów niepowlekanych w gramaturach od 40 g/m2 do 160 g/m2 (i wybranych papierach o gramaturze do 220 g/m2), dostawcy usług mogą teraz aktywnie reagować na wyzwania dzisiejszego rynku i dostarczać wysokiej jakości aplikacje promocyjne, transakcyjne, direct mail czy książkowe (mono i kolorowe). Dodatkowo, nowo zaprojektowana ścieżka papieru oraz mechanizm druku pozwalają na zadruk o szerokości 560mm, co daje swobodę optymalizowania impozycji.

Pierwsza instalacja ColorStream 8000

DATEV eG jest trzecim co do wielkości dostawcą oprogramowania biznesowego w Niemczech, jednym z największych europejskich dostawców usług IT i pierwszym klientem firmy Canon, który zainstalował drukarkę ColorStream serii 8000. Firma z obszaru doradztwa podatkowego obsługuje łącznie 2,5 miliona firm, osób samozatrudnionych, gmin, stowarzyszeń i instytucji oraz zarządza kompletną produkcją dokumentów biznesowych klientów jako dostawca kompleksowych usług.

Obsługując wysokowydajne, nowoczesne centrum rozwiązań cyfrowych i druku (DPSC) w Norymberdze, produkuje średnio ponad 1,1 miliarda stron rocznie, począwszy od promocyjnych i informacyjnych przesyłek pocztowych, przez faktury i monity aż po wyciągi z kont i polisy ubezpieczeniowe.

Komentując zakup ColorStream 8160, Gunther Ruffing, dyrektor produkcji w DPSC, DATEV, mówi: „ColorStream 8160 został zainstalowany i uruchomiony niezwykle szybko. Byliśmy w stanie wyprodukować  osiem milionów stron już w pierwszych czterech tygodniach. Pierwsze wydruki z maszyny wyszły idealnie. Ważne jest również dla nas, aby podkreślić dużą prędkość równą 160 m/min, ponieważ tylko przy wysokiej jakości i dużej prędkości możemy produkować ekonomicznie”.

Hayco van Gaal, Vice President, Production Printing Products, EMEA Commercial Printing, Canon Europe,  komentuje:

„Od momentu wprowadzenia na rynek w 2010 r. rodzina maszyn ColorStream została uznana przez klientów na całym świecie za wysoce wydajne i niezawodne rozwiązania. Seria ColorStream 8000 to nowa platforma, która wykorzystuje dziedzictwo istniejącej rodziny ColorStream i przenosi użytkowników na wyższy poziom produktywności, jakości druku i wydajności. Jestem przekonany, że seria ColorStream 8000 okaże się równie popularna, jeśli nie bardziej, niż wcześniejsze modele i odegra główną rolę w dalszej migracji dużych nakładów druku z technologii offsetowej do cyfrowego druku atramentowego”.

Bazując na zapotrzebowaniu klientów na najszybszą wersję ColorStream, ColorStream 8160 będzie dostępny od daty premiery, czyli 12 maja, a ColorStream 8133 na początku drugiej połowy 2021 r. Oba modele będą dostępne w wersji mono i w pełnym kolorze. Klienci mogą zobaczyć nową serię ColorStream 8000 w CEC w Poing w Niemczech lub poprosić o wirtualne demo.

Źródło: Canon