spot_imgspot_img

Nominacje do zarządu firmy Xerox

Firma Xerox nominowała nowych dyrektorów – Nichelle Maynard-Elliott oraz Margaritę Paláu-Hernández. Ich nominacje zostaną przedstawione na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Xerox, które odbędzie się 20 maja 2021 roku.

Maynard-Elliott ma ponad 25-letnie doświadczenie w pracy dealmakera, gdzie do jej obowiązków należało pozyskiwanie, budowanie strategii, realizacja przejęć oraz tworzenie partnerstw strategicznych – ostatnio dla firmy Praxair – jednej z największych na świecie firm zajmujących się gazami przemysłowymi. Maynard-Elliott pomogła w 2019 roku doprowadzić do fuzji z Linde PLC o wartości 90 miliardów dolarów. Nowa dyrektor Xerox zasiada również w zarządzie Element Solutions, globalnej firmy zajmującej się specjalistycznymi chemikaliami.

– Xerox to globalna marka najbardziej znana z wynalazków, które zmieniają sposób pracy ludzi – wyjaśnia Maynard-Elliott. – W ciągu ostatniego roku poznałam zespół Xerox i cieszę się, że będę mogła dołączyć do zarządu, wnieść swój wkład w jego misję tworzenia wartości dla wszystkich akcjonariuszy Xerox – dodaje.

Margarita Paláu-Hernández jest pionierem w kilku dziedzinach, w tym w hiszpańskich mediach, biznesie i nieruchomościach. Jest założycielką, a zarazem zarządcą wielu krajowych, międzynarodowych firm. W latach 2018-2019 Paláu-Hernández była przedstawicielem USA w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, w randze ambasadora. Zasiadała również w radach dyrektorskich tj. Herbalife Nutrition (branża żywieniowa), Conduent Incorporated oraz Occidental Petroleum (branża petrochemiczna).

– Kadra zarządzająca Xerox podejmuje śmiałe kroki, aby na nowo zdefiniować sposób, w jaki obsługuje klientów na całym świecie – tłumaczy Paláu-Hernández. – Cieszę się, że mogę wykorzystać moje doświadczenie, aby przyspieszyć transformację Xerox – dodaje.

Według Johna Visentina, wiceprezesa i dyrektora generalnego Xerox, firma stara się przekładać obraz rynku bezpośrednio na strukturę zarządu organizacji. Uważa, że doświadczenie Nichelle w ocenie i negocjowaniu złożonych transakcji oraz Margarity w rozpoczynaniu, skalowaniu i inwestowaniu w nowe firmy będą wspierać strategię rozwoju firmy Xerox. – Nie możemy się doczekać, kiedy skorzystamy z wiedzy i spostrzeżeń, które wniosą do naszej firmy – dodaje.

Nominacje nowych dyrektorów – Nichelle Maynard-Elliott oraz Margarity Paláu-Hernández to nie jedyne zmiany kadrowe, jakie planuje Xerox. Firma ogłosiła również, że zgodnie z Umową o nominacji i zawieszeniu (ang. Nomination and Standstill Agreement) zawartą z Carlem C. Icahnem i niektórymi jego podmiotami powiązanymi, James L. Nelson, dyrektor generalny Global Net Lease, Inc. oraz Steven D. Miller, portfolio manager, zostaną zastąpieni przez Jonathana Christodoro i Nicholasa Graziano w liście kandydatów, którzy zostaną wybrani do rady dyrektorów na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy w dniu 20 maja 2021 r.

Źródło: Xerox

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING