spot_imgspot_img

Nagrody WorldStar dla rozwiązań opakowaniowych firmy Stora Enso

Stora Enso otrzymała pięć nagród (w czterech różnych kategoriach) w najnowszej edycji konkursu WorldStar, organizowanego dorocznie przez Światową Organizację Opakowań. Jak podkreśla firma, wszystkie wyróżnione projekty opakowań są proekologiczne i zostały wykonane z odnawialnych materiałów bazujących na włóknach drzewnych.

EcoFreshBox nagrodzony w kategorii „Świeże owoce i warzywa” | Projekt opakowania, którego autorką jest Miia Vettenranta, to – jak podkreśla Stora Enso – prosty, ale przemyślany pojemnik, zastępujący analogiczne rozwiązania wykonane z tworzyw sztucznych, tym samym redukujący ich obecność w obiegu rynkowym. Rodzina produktów EcoFreshBox obejmuje kilka wariantów, o różnych rozmiarach i kształtach. Opakowanie może być wykorzystywane również do innych produktów spożywczych z segmentu owocowo-warzywnego, np. do przechowywania mini pomidorów czy pieczarek. Karton, z jakiego jest wykonane, umożliwia nanoszenie nadruku np. zdjęć czy logotypu producenta, wpływając na rozpoznawalność marki.

Opakowanie zbiorcze na kruche przedmioty | Jest to monomateriałowe opakowanie zbiorcze z tektury falistej do transportowania kruchych przedmiotów, którego autorem jest Juha Andersson. Jak podkreśla Stora Enso, jest ono przyjazne dla użytkownika, zarówno w kontekście pakowania jak i rozpakowywania, oraz łatwe w recyklingu. Występujący tu proces pakowania produktów jest zbliżony do wcześniej stosowanych, tradycyjnych metod. Producent dodaje, że projekt został zoptymalizowany z myślą o przedmiotach, które wymagają szczególnej ostrożności podczas transportu.

Opakowanie na „inteligentną” lodówkę z nagrodą w kategorii „Inne” | Tzw. „inteligentna” lodówka, uwzględniająca szereg zewnętrznych urządzeń elektronicznych o wysokiej czułości, wymaga opakowania transportowego, które zapewni jej efektywną ochronę, a przy tym – jak podkreśla Stora Enso – będzie łatwe w użytkowaniu i w recyklingu. Standardowy projekt opakowania tego rodzaju uwzględnia wiele różnych materiałów, z jakich jest wykonane.

Skandynawski producent stworzył w związku z tym rozwiązanie, które w 100% bazuje na materiałach odnawialnych. Proces pakowania i wyjmowania lodówki został tu zaplanowany tak, by wyeliminować wszelkiego typu narzędzia zewnętrzne. W skład całego rozwiązania wchodzi również dedykowana paleta ze zintegrowaną rampą załadowczą. Zwiększa ona – zdaniem producenta – ergonomię wszystkich procesów związanych z użytkowaniem opakowania w całym łańcuchu dostaw. Autorem projektu jest Outi Honkavaara.

Funkcjonalne opakowanie na gadżety muzyczne nagrodzone w kategoriach „Zabawki” i „Elektronika” | Girts Libeks jest autorem interaktywnego, innowacyjnego opakowania na Babbit – skierowany do dzieci odtwarzacz Spotify klasy hi-fi. Stora Enso podkreśla, że jest ono przykładem właściwego połączenia inżynierii i przemyślanego projektu, uwzględniającego zastosowanie proekologicznych materiałów. Tym samym – w ocenie producenta – powstało zintegrowane opakowanie, które angażuje uwagę dziecka, zapewnia bezpieczny transport znajdującego się w środku sprzętu i pozwala na jego wygodne przenoszenie, zachowując przy tym wysokie walory estetyczne.

WorldStar – konkurs o uznanej marce | Międzynarodowy konkurs WorldStar to jedna z najważniejszych inicjatyw branżowych Światowej Organizacji Opakowań (WPO). Zgłoszone do niego projekty są oceniane przez krajowych przedstawicieli WPO i jednego reprezentanta International Packaging Press Organisation. Organizator podkreśla, że nagrodzone projekty muszą być ocenione jako wyjątkowe w kategorii, do jakiej zostały zgłoszone, a także uznane za lepsze od pozostałych pod względem ich zastosowania i innowacyjności.

Źródło: Stora Enso,
fot. Stora Enso

Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING