spot_imgspot_img

Mimaki po raz kolejny zaskakuje

Firma Mimaki zaprezentowała cztery nowe, bardzo szybkie, wysokiej jakości drukarki atramentowe UV LED do druku Direct-to-Object – o 190% szybszy model(1) UJF-7151 plusII i nową serię UJF-MkII e, złożoną z trzech zaawansowanych rozwiązań małoformatowych.

Wszystkie cztery dodatki do wiodącej na rynku oferty Mimaki trafią do sprzedaży w grudniu 2021 roku, przenosząc druk przemysłowy i oznakowań na nowy poziom. Drukarki oferują szereg nowych możliwości mających zapewnić znaczne korzyści pod względem jakości i wydajności, pozwalając użytkownikom testować nowe zastosowania i zwiększać produktywność.

„Kolejny raz Mimaki toruje drogę za pomocą nowych rozwiązań, które zostały specjalnie opracowane, aby klienci mogli zwiększać rentowność i przewagę nad konkurencją” —mówi Arjen Evertse, naczelny dyrektor sprzedaży w Mimaki.

„Poszerzając i ulepszając naszą gamę produktów UV LED w tak kluczowym czasie dla przemysłu, chcemy zaoferować drukarki przemysłowe o przełomowej technologii, potrzebne do rozwoju ich firm. Dla drukarni działających obecnie na innych rynkach te nowe rozwiązania stanowią okazję, aby wejść do tego zróżnicowanego i odnoszącego sukcesy sektora, wykorzystując nasze najbardziej innowacyjne drukarki UV, przy wsparciu czołowego producenta w branży”. 

UJF-7151 plusII – połączenie solidnej, niezwykle szybkiej produkcji z wyjątkową jakością obrazu

Przeznaczony do bezproblemowej i niezawodnej produkcji z dużą szybkością, model UJF-7151 plusII jest wyposażony w osiem głowic drukujących, które umożliwiają dwie czterokolorowe konfiguracje atramentów (CMYK). To z kolei pozwala osiągać większe prędkości druku sięgające 190% w porównaniu z poprzednim modelem UJF-7151 plus. Nowy system pokonuje także nowe granice kreatywności dzięki wielu funkcjom mającym poprawić jakość obrazu, takim jak funkcja przetwarzania MFD2 (rastrowanie), która poprawia kontrolę położenia punktów. Wynikiem lepszej kontroli są ostrzejsze krawędzie i cieńsze linie, a także mniej nieregularności kolorów.

Sześciokolorowa konfiguracja modelu UJF-7151 plusII obejmuje jasny cyjan i jasną magentę, umożliwiając dokładniejsze odwzorowanie kolorów i osiąganie rozdzielczości obrazu 1800 dpi, zapewniając wyjątkową ostrość w zastosowaniach wysokiej jakości. Ponadto, innowacyjna funkcja Colour Gloss w nowej drukarce nadaje błyszczące wykończenie utwardzonym kolorowym atramentom, pozwalając użytkownikom tworzyć nowe, wyróżniające się tekstury i szczegóły, dzięki którym ich produkty wyróżniają się na tle innych, nawet bez stosowania bezbarwnego lakieru.

Zwiększono także udźwig do 30 kg, dzięki czemu drukarka może obsługiwać wysokiej jakości przyrządy montażowe do druku i idealnie nadaje się do precyzyjnego drukowania na ciężkich nośnikach, takich jak drewno, metal i szkło w środowiskach druku przemysłowego.

Seria UJF-MkII e – Trzy nowe drukarki małoformatowe, które wyróżniają się jakością

Całkowicie nowa seria drukarek UJF-MkII e wprowadza do już obszernej oferty firmy Mimaki urządzenia UJF-3042MkII e, UJF-6042MkII e i UJF-3042MkII Ex e. Trzy nowe modele oferują awangardową jakość obrazu i stabilność drukowania na bardzo zróżnicowanych miękkich i twardych nośnikach, takich jak skóra, drewno, akryl, metal i szkło.

Urządzenia UJF-3042MkII e i UJF-3042MkII Ex e cechują się obszarem drukowania 300 x 420 mm, natomiast model UJF-6042MkII e oferuje większą powierzchnię drukowania 610 x 420 mm. Wszystkie drukarki z serii UJF-MkII e są wyposażone w nową, zapewniającą wyjątkową jakość obrazu funkcję przetwarzania MFD2 oraz ulepszony czujnik laserowy kontroli szczeliny, który wykrywa położenie nośnika, zapobiegając kontaktowi głowic drukujących z materiałem w czasie drukowania. Potrafi nawet wykrywać materiały przezroczyste, zapewniając wyjątkową precyzję i niezwykle skuteczne wykrywanie nośnika. Nowe drukarki są także prostsze w obsłudze dla operatora dzięki wskazówkom graficznym wyświetlanym na pełnokolorowym ekranie o przekątnej 3,45 cala.

Przełomowe, zwiększające wydajność funkcje we wszystkich czterech nowych drukarkach UJF

Wszystkie nowe drukarki z serii UJF obsługują polecenia MDL (Mimaki Device Language), umożliwiając automatyczne przenoszenie wydruków. Ta funkcja pozwala użytkownikom sterować nowymi drukarkami UJF z poziomu zewnętrznych systemów produkcyjnych i urządzeń peryferyjnych. Rozszerzona automatyka nie tylko zwiększa kontrolę i produktywność użytkownika, ale także ogranicza konieczność ręcznej interwencji operatora, podnosząc wydajność.

Nowe modele są też standardowo wyposażone w oprogramowanie RIP RasterLink7 z obsługą drukowania jednego produktu na raz. Dzięki tej najnowszej platformie programowej, numerowanie i drukowanie danych zmiennych jeszcze nigdy nie było tak proste, zapewniając użytkownikom znaczne oszczędności czasu i wydajności.

Atramenty UV we wszystkich nowych urządzeniach z serii UJF mają certyfikat GREENGUARD GOLD, a nowa gama drukarek posiada autorskie podstawowe rozwiązania techniczne firmy Mimaki, takie jak NCU (system kontroli dysz)2, NRS (system przywracania sprawności dysz)3 i MAPS4 (Mimaki Advanced Pass System)4, które umożliwiają stabilne drukowanie wysokiej jakości wydruków.

Źródło: Mimaki Europe

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING