spot_imgspot_img

Maszyna sztancująca Mastermatrix 106 CSB

Uczestnicy Innovation Week (10.2020) byli świadkami światowej premiery Mastermatrix 106 CSB: nowej flagowej sztancy firmy MK Masterwork i Heidelberga o szybkości produkcji do 9 000 arkuszy na godzinę. Maszyna została zaprojektowana z myślą o dużej szybkości i krótkim czasie narządu.

Nowy system szybkiego mocowania wykrojnika skraca czas bez wpływu na kompatybilność narzędzia z istniejącymi płytami. Czas narządu jest dodatkowo zminimalizowany przez system non-stop na wykładaniu MasterRake, blokowany pneumatycznie, odłączany za naciśnięciem przycisku i wysuwany przez operatora. Skraca to czas konfiguracji na wykładaniu nawet o 70 procent.

Mastermatrix jest zintegrowany z systemem Prinect. Dane dotyczące konkretnego zlecenia są odbierane przez sztancę z systemu Prinect. Dane takie jak format arkusza są przesyłane i – po potwierdzeniu przez operatora – nakładanie MasterFeeder ustawia się automatycznie na format arkusza bez potrzeby ręcznej interwencji. Podczas produkcji system optyczny MasterSet zapewnia doskonałe spasowanie zadrukowanego obrazu z narzędziem wykrawającym dla każdego arkusza.

Wprowadzone na początku tego roku dwie inne nowe sztance Powermatrix 106 CSB i Promatrix 145 CSB uzupełniają portfolio.

Dla krótkich serii opakowań i druku akcydensowego w nieodległej przyszłości zostaną wprowadzone modele Digimatrix 80 LR i Digimatrix 106 LR. Te cyfrowe sztance wykorzystujące technologię cięcia laserowego także będą zintegrowane z systemem Prinect. Ich wprowadzenie na rynek planowane jest na rok 2021. Obie maszyny oferować będą opcję zagniatarki rotacyjnej w linii i osiągają prędkość do 3 000 arkuszy na godzinę.

Źródło: Heidelberg

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING