spot_imgspot_img

Konica Minolta wznowiła produkcję tonera

Jak czytamy na stronie WWW firmy Konica Minolta, 8 listopada firma rozpoczęła produkcję tonera w zakładzie Tatsuno, po tym jak w sierpniu doszło do wstrzymania produkcji spowodowanej pożarem.

W oświadczeniu opublikowanym 8 listopada producent poinformował, że na podstawie oceny ryzyka przeprowadzonej przez zewnętrznych i wewnętrznych ekspertów w zakresie środków bezpieczeństwa w fabryce, produkcję była w stanie wznowić zgodnie z planem teraz z nowym procesem produkcyjnym.

czytaj także: informacja Konica Minolta Polska

Eksplozja w japońskiej fabryce Tatsuno 12 sierpnia, która sprawiła braki tonerów w wysokiej klasy urządzeniach kolorowych KM. Problemy w Tatsuno miały również wpływ na zakład Konica Minolta w Kofu, gdzie produkcja tonerów została również wstrzymana na czas prowadzenia dochodzenia. Firma wznowiła produkcję tonerów w fabryce Kofu 18 października, a wysyłka rozpoczęła się z tego zakładu pod koniec października.

“Ponieważ fabryka Tatsuno wróciła dziś na właściwe tory, rozpocznie wysyłkę w kolejności, gdy tylko potwierdzenie jakości zostanie zakończone” – podała firma w swoim najnowszym oświadczeniu. “Idąc dalej, Konica Minolta kontynuuje odbudowę swoich możliwości w zakresie stabilnych dostaw do klientów z całą prędkością.”

Dodano: “Aby zapobiec ponownemu wyczerpaniu się tonera, wdrażana jest bezpieczna produkcja w nowym procesie produkcyjnym. Z perspektywy planu ciągłości działania (BCP), Konica Minolta zapewni system produkcyjny, który nie opiera się wyłącznie na własnej produkcji i zwiększy zapasy z poprzednich poziomów.”

Konica Minolta poinformowała, że “poważnie traktuje wypadki i będzie nadal dążyć do zapewnienia bezpieczeństwa społeczności”.

“Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie przeprosić za wypadki, które spowodowały obawy i niedogodności dla naszych klientów z powodu niedoboru w dostawach tonerów. Prosimy również o zrozumienie i wsparcie dla naszych bieżących reakcji i działań. “

Fabryka Tatsuno o powierzchni 46 641 mkw. została otwarta w 2007 roku i w lipcu zatrudniała 44 osoby.

Źródło: Konica Minolta

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING