spot_imgspot_img

Inwestycja w maszynę Onset X3 HS oznacza dla Delta Group bezpośrednie korzyści

Powstała w 1991 roku Delta Group to jeden z wiodących europejskich specjalistów od komunikacji wizualnej i promowania marek, który obsługuje wielu czołowych renomowanych klientów w branży detalicznej, rozrywkowej i marek konsumenckich. Firma świadczy kompleksowe usługi, oferując kreatywne i eksperymentalne rozwiązania, produkcję, realizację, dystrybucję i instalację POS.

Mająca siedzibę główną w Hertfordshire w Wielkiej Brytanii, firma zatrudnia ponad 750 pracowników w 4 zakładach i osiąga roczne obroty na poziomie 90 milionów funtów. W marcu 2021 roku Delta Group zainwestowała w maszynę Onset X3 HS i już po kilku miesiącach od zakończenia instalacji są zachwyceni wynikami.

Martin Shipp, dyrektor ds. operacyjnych w Delta Group, tłumaczy pierwotne powody inwestycji.

„Zaczęliśmy rozglądać się za nową maszyną, kiedy dobiegł końca okres eksploatacji posiadanego urządzenia innego producenta. Ostatnio w branży druku wiele się mówi o koncepcji Przemysł 4.0 i nie przestawaliśmy o niej myśleć w czasie zakupów. Dobrze znaliśmy firmy Fujifilm i Inca, pracując z nimi przez ponad 20 lat i inwestując w sprzęt, taki jak Inca turbo, dwie maszyny Inca S40i, Fujifilm Uvistar, narzędzia do zarządzania produkcją, płyty litograficzne i farby do sitodruku. Kiedy usłyszeliśmy o maszynie Onset X3 HS, byliśmy pod dużym wrażeniem, jak firmy Fujifilm i Inca potrafią razem przesuwać granice, sprawnie wprowadzając roboty do procesu produkcji druku. Na dodatek oferowane przez nią szybkość i jakość wyglądały niezwykle obiecująco.

„Dodanie automatyki ma znaczące implikacje dla naszej firmy”. Shipp kontynuuje:

„Zoptymalizowaliśmy systemy zmianowe i zatrudnienie, aby zwiększyć wydajność i skrócić czas wprowadzania na rynek przy przetwarzaniu zamówień klientów. Automatyzacja była przełomem i zamierzamy nadal w nią inwestować, w miarę możliwości wprowadzając ją w naszej firmie. Co najważniejsze, odpowiada to potrzebom klientów, które zasadniczo są motorem inwestycji. Rynek ewoluuje w zakresie personalizacji i oczekiwań konsumentów – istnieje większy popyt na małe nakłady, które jesteśmy teraz w stanie zautomatyzować, ograniczając punkty kontaktu, aby zapewnić krótszy czas wprowadzania na rynek, pracując mądrzej, a nie ciężej”.

Dodana automatyzacja nie jest jedyną rzeczą, jaką maszyna Onset X3 HS zrobiła wrażenie na Delta Group.

„Klienci oczekują także krótkiego czasu realizacji, wysokiej jakości i konkurencyjnych cen” — mówi Shipp. „Oferta firm Fujifilm i Inca na tę maszynę nie tylko pomogła nam spełnić te oczekiwania, ale nawet je przekroczyć. W zasadzie podwoiła naszą wydajność drukowania i znacznie poprawiła jakość. Zazwyczaj przy druku cyfrowym okazywało się, że im szybciej drukujemy, tym bardziej spada jakość – ale w przypadku maszyny Onset X3 HS tak się nie dzieje. Jesteśmy naprawdę zadowoleni, mogąc utrzymać szybkość i jakość bez jakichkolwiek ustępstw. Generalnie ta inwestycja pozwoliła nam uzyskać większą produktywność i wyższą jakość, niż byłoby to obecnie możliwe w przypadku jakiejkolwiek innej płaskiej maszyny drukującej na rynku”.

Model Onset X3 HS już staje się sławny zarówno wśród pracowników, jak i klientów — wyjaśnia Shipp. „Od pierwszego weekendu w firmie Onset stał się naszym urządzeniem pierwszego wyboru. Klienci także dostrzegają możliwości tej maszyny, zarówno z perspektywy jakości, jak i szybkości na wielu podłożach. Niektórzy z nich już proszą, aby ich zlecenie zostało wykonane konkretnie na maszynie Onset X3 HS.

„Mamy naprawdę pozytywne doświadczenia ze współpracy z Fujifilm” — podsumowuje Shipp. „Okres między podpisaniem umowy i instalacją trwał zaledwie kilka miesięcy, a firma Fujifilm zawsze chętnie odpowiadała na wszystkie nasze pytania. Doceniamy podejście firmy Fujifilm do rynku – dobrze go znają i w razie jakichkolwiek problemów zawsze szybko służą pomocą”.

Andy Kent, kierownik oddziału, Fujifilm Graphic Systems UK: ”

Delta Group dostrzegła zalety technologii firm Inca i Fujifilm i wspaniale było obserwować, jak przez lata staje się produkcyjnym gigantem. Już po kilku miesiącach posiadania maszyny Onset X3 HS było jasne, że produkcja wkroczyła na wyższy poziom. Cieszymy się widząc, że to przyszłościowa inwestycja, która jeszcze umocni nasze wieloletnie relacje”.

Źródło: Fujifilm

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING