spot_imgspot_img

HYDRO-X GA z barierą wodną. Bardziej przyjazna dla środowiska produkcja opakowań do żywności

hubergroup Print Solutions wprowadza na rynek powłokę barierową, która chroni przed wodą. Nadaje się ona szczególnie do druku powierzchniowego w przemyśle opakowaniowym, zarówno w sektorze spożywczym, jak i niespożywczym. Dzięki zastosowaniu zmienionej formuły środków wiążących dla powłoki wodnej, nie ma już potrzeby laminowania folii PE jako bariery dla wody.

Opakowania papierowe z powłoką barierową mogą być poddawane recyklingowi w ramach dobrze już funkcjonującego systemu recyklingu papieru. Zmiana z opakowań konwencjonalnych na opakowania z czystego papieru z powłoką barierową jest opcją opłacalną i bardziej przyjazną dla środowiska. HYDRO-X GA Water Barrier Coating jest już dostępna na całym świecie.

Znacząca optymalizacja procesu

Dr Christian Schirrmacher, Global Project Manager Water Based Inks z hubergroup Print Solutions, był wyraźnie zachwycony wprowadzeniem produktu na rynek: “Nieustannie pracujemy nad dalszym rozwojem naszego portfolio. W szczególności koncentrujemy się na korzyściach dla naszych klientów oraz na aspekcie zrównoważonego rozwoju. Dzięki powłoce HYDRO-X GA Water Barrier Coating, jako zespół, osiągnęliśmy kolejny kamień milowy.” dodaje: “Celem jest umożliwienie naszym klientom produkcji bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań opakowaniowych”.

Dzięki zastosowaniu powłoki HYDRO-X GA Water Barrier Coating możliwe jest przejście ze struktur laminatowych na papier monomateriałowy. Do tego kroku potrzebny jest tylko jeden dodatkowy dostępny zespół farbowy w celu nałożenia powłoki.

Źródło: hubergroupe

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING