spot_imgspot_img

Heidelberg podwyższa prognozę

Według wstępnych danych (nieaudytowanych) firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) przekroczyła własne prognozy w zakresie sprzedaży netto i marży operacyjnej za zakończony właśnie rok finansowy 2020/2021 (od 1 kwietnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.).

Dzięki dobremu ostatniemu kwartałowi sprzedaż w wysokości około 1,913 mld euro nieznacznie przekroczyła prognozowany zakres od 1,85 mld euro do 1,90 mld euro. Ze względu na rosnący popyt, szczególnie w Chinach, części Europy, a w ostatnim kwartale także w USA, liczba zamówień wzrosła do końca roku obrotowego do wysokiego poziomu ok. 2,0 mld euro.

W samym czwartym kwartale nastąpił znaczny wzrost liczby zamówień do 579 mln euro z 462 mln euro w analogicznym kwartale roku ubiegłego. Portfel zamówień wzrósł tym samym do poziomu 636 mln euro, zapewniając korzystną podstawę dla nowego roku finansowego.

“Dzięki silnemu końcowemu impulsowi udało nam się kontynuować odbudowę wolumenu działalności od czasu niskiego poziomu spowodowanego przez koronę w lecie”, powiedział Rainer Hundsdörfer, Prezes Zarządu Heidelberg. “Ożywienie w regionach daje nam pewność, że w przyszłości będziemy w stanie kontynuować tendencję wzrostową w zakresie sprzedaży netto i marży.”

W wyniku pozytywnych efektów zrealizowanych w ramach programu transformacji oraz wyższego wolumenu sprzedaży w ostatnim kwartale, rentowność operacyjna przekroczyła prognozy własne firmy. Na poziomie 146 mln EUR, EBITDA z wyłączeniem wyniku restrukturyzacji w roku obrotowym 2020/2021 była znacznie wyższa niż w roku poprzednim (102 mln EUR).

Marża EBITDA w wysokości ok. 7,6 procent przekroczyła prognozę własną firmy, która zakładała osiągnięcie ok. 7 procent, mimo że oczekiwany przychód ze sprzedaży gruntu w zakładzie Wiesloch zostanie rozpoznany dopiero w nowym roku obrotowym… więcej WWW.

Źródło: Heidelberg

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING