spot_imgspot_img

Heidelberg odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rynku

W trendzie, który pojawia się od dłuższego czasu, coraz większa liczba klientów drukarni domaga się produktów drukowanych z wyrafinowanymi powłokami i efektami specjalnymi. Rozwój ten jest szczególnie uderzający w druku składanych kartonów i etykiet, a producenci markowych towarów dążą do generowania stałego strumienia nowych zachęt zakupowych poprzez stosowanie szczególnie skutecznych, wyróżniających się projektów opakowań.

Jednak klienci drukarni w segmencie komercyjnym chcą również prowadzić kampanie marketingowe z niestandardowymi produktami drukowanymi, które wyróżniają się z tłumu dzięki uderzającym i wyrafinowanym powłokom i efektom specjalnym.

W firmie Heidelberg te wymagania rynku są spełniane przez maszyny o coraz dłuższych konfiguracjach niestandardowych i szerokiej gamie urządzeń. W jednej maszynie można zainstalować aż 20 jednostek drukujących i lakierujących z suszarkami interdeck i end-of-press oraz wiele modułów folii na zimno.

“Ogólne ożywienie na rynku znajduje również wyraźne odzwierciedlenie w popycie na maszyny dostosowane do indywidualnych potrzeb”, komentuje Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny firmy Heidelberg. “Trend w kierunku produktów drukarskich z coraz bardziej wyrafinowanym wykończeniem powierzchni wciąż rośnie i w równym stopniu zwiększa rentowność producentów towarów markowych i drukarni”.

Korzyści dla klienta są najważniejsze

Długie maszyny łączą wiele różnych procesów w jednym przepływie pracy inline. Celem jest szybkie udostępnienie produktów końcowych i ograniczenie do minimum nakładów na logistykę. Nie chodzi jednak tylko o pakowanie, jak największej liczby aplikacji do jednaj maszyny drukującej. Zamiast tego wyzwaniem jest znalezienie proporcjonalnego rozwiązania, które równoważy to, co jest technicznie wykonalne, z tym, co przyniesie największe korzyści dla klienta… więcej na WWW.

Źródło: Heidelberg

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING