spot_imgspot_img

Fujifilm zapowiada wzrost dodatkowych opłat za płyty do druku offsetowego

Firma Fujifilm Europe poinformowała dziś, że w wyniku utrzymującego się znacznego wzrostu kosztów surowców i logistyki, od 1 listopada 2021 roku podnosi dodatkowe opłaty za płyty aluminiowe do druku offsetowego o średnio 0,70 EUR za metr kwadratowy.

Fujifilm dokłada wszelkich starań, aby amortyzować wzrost cen materiałów, tnąc własne koszty operacyjne i zwiększając wydajność. Jednak w przypadku aluminium sama skala wzrostu kosztów zdecydowanie obniża skuteczność takich działań. Fujifilm będzie nadal łagodzić wpływ innych rosnących kosztów, takich jak wahania kursów walut, energii i papieru.

Fujifilm uzależni dodatkowe opłaty za płyty od kursu na Londyńskiej Giełdzie Metali, aktualizując je raz w miesiącu. Szczegółowe informacje na temat nowej struktury zostaną przekazane wszystkim klientom w regionie EMEA.

Drukarniom, którym zależy na pewności cen płyt w długim okresie, oferujemy stabilne ceny płyt w ramach programu Platesense firmy Fujifilm — to inicjatywa, gdzie firma Fujifilm zarządza różnymi elementami działalności pre-press drukarni, w tym dostawami płyt i odbiorem złomu za stałą miesięczną opłatę, pomagając firmom wydajniej zarządzać produkcją płyt i w rezultacie obniżać koszty.

Taku Ueno, starszy wiceprezes Fujifilm Graphic Systems EMEA: „Wcześniej w tym roku informowaliśmy naszych klientów o wzroście kosztów surowców i logistyki. W ciągu ostatnich miesięcy sytuacja uległa zmianie na niespotykaną dotąd skalę. Choć to przykre i oczywiście zdajemy sobie sprawę, że te warunki są niezmiernie trudne dla naszych klientów, nowa dodatkowa opłata zostanie skompensowana przez wzrost wartości złomowanego aluminium”.

Źródło: Fujifilm

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING