spot_imgspot_img

Fujifilm zapowiada kolejną opłatę dodatkową za płyty aluminiowe do druku offsetowego

Firma Fujifilm zapowiedziała dziś kolejną opłatę dodatkową w wysokości 0,46 EUR za metr kwadratowy płyt aluminiowych do druku offsetowego, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy, oprócz wzrostu cen aluminium do niespotykanych wcześniej poziomów, globalnym problemem stała się energia, której koszt uległ potrojeniu w niektórych segmentach działalności firmy Fujifilm. Ponadto, oprócz stale rosnących kosztów chemikaliów i materiałów opakowaniowych, wystąpiła też 250% podwyżka kosztów logistyki.

Firma Fujifilm niestrudzenie stara się amortyzować te koszty i odpowiednio nimi zarządzać, zmieniając swoje metody pracy i doskonaląc sprawność operacyjną, aby ograniczyć wpływ rosnących kosztów na klientów. Jednak skala wzrostów oznacza, że pomimo swoich niedawnych działań, Fujifilm nie jest w stanie pokryć tych podwyżek w całości. Nowa opłata dodatkowa pozwoli firmie Fujifilm utrzymać ciągłość dostaw i zostanie zastosowana razem z wcześniej zapowiedzianą opłatą dodatkową.

Taku Ueno, starszy wiceprezes Fujifilm Graphic Systems EMEA: „Na całym świecie obserwujemy niespotykany wzrost kosztów, szczególnie logistyki, energii i surowców, i choć amortyzujemy wiele z nich, nie jesteśmy w stanie zamortyzować ich wszystkich. Zdajemy sobie sprawę, że są to niezmiernie trudne warunki dla naszych klientów, dlatego zamierzamy nadal z nimi pracować i wspierać ich w tym trudnym okresie”.

Źródło: Fujifilm

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING