spot_imgspot_img

Flint Group Packaging ogłasza globalny wzrost cen we wszystkich liniach produktowych

Flint Group Packaging ogłasza zamiar dalszej podwyżki cen wszystkich swoich produktów  dla rynków opakowań giętkich, papieru i tektury oraz wąskiej wstęgi. Podwyżki będą różnić się w zależności od produktu i będą obowiązywać przez resztę 2021 roku.

Coraz trudniejsze warunki panujące w łańcuchach dostaw nie zapowiadają poprawy. Warunki pogorszyły się w okresie letnim, ponieważ dostępność kluczowych surowców, opakowań i transportu zmniejszyła się, co spowodowało wzrost kosztów do niespotykanego wcześniej poziomu. Flint Group Packaging stoi obecnie w obliczu potwierdzonego wzrostu kosztów na nadzwyczajnych poziomach, a wiele kluczowych surowców znajduje się na przydziałach w następstwie licznych przypadków działania siły wyższej.

Koszty rosną w szybkim tempie, a podaż jest coraz mniejsza we wszystkich kategoriach zakupów, jednak większość eskalacji kosztów można zaobserwować na rynkach surowców. Estry, żywice (zarówno UV jak i konwencjonalne), pigmenty, dwutlenek tytanu (Ti02) i chemia organiczna stanowią większość wzrostu. Wzrost cen surowców jest dodatkowo potęgowany przez serię podwyżek kosztów opakowań i transportu. Skala i szybkość wszystkich podwyżek jest nieporównywalna.

Doug Aldred, Dyrektor Handlowy Flint Group Packaging, powiedział: “Jest oczywiste, że presja inflacyjna wywiera znaczny wpływ na nasze łańcuchy dostaw. Nieustanna konkurencja o zasoby i energię na rynkach, które wciąż odczuwają skutki globalnej pandemii, jest katalizatorem wzrostu cen na skalę, jakiej wcześniej nie obserwowaliśmy. Nadal zmagamy się z nieustępliwymi przeciwnościami w zakresie kosztów i dostępności, w wielu kategoriach zaopatrzenia.”

Emmanuel Bareaud, Prezes – Flint Group Narrow Web zauważa: “Dotkliwe niedobory podstawowych surowców zagrażają dostawom wszystkich naszych kluczowych surowców – sytuacja jest szczególnie wyraźna w przypadku fotoinicjatorów. Jeśli dodamy do tego presję, pod jaką znajduje się światowy przemysł transportowy, staje się oczywiste, że koszty będą nadal rosły. W rzeczywistości, niektóre surowce osiągają szczyty kosztów, których nie widziano od dwudziestu lat lub więcej.

Ponadto, Pan Aldred kontynuuje, “Bezpieczeństwo dostaw jest naszym priorytetem numer jeden. Pomimo bezprecedensowych warunków, jesteśmy całkowicie oddani naszym klientom i będziemy współpracować ze wszystkimi naszymi globalnymi partnerami w łańcuchu dostaw, aby złagodzić jak najwięcej negatywnych skutków.”

Pomimo oczekiwań, że obecne warunki będą się nadal pogarszać na długo przed 2022 rokiem, firma nadal inwestuje w swoje aktywa, możliwości i wydajność operacyjną, aby złagodzić niekorzystne skutki, tam gdzie jest to możliwe. Niemniej jednak stało się jasne, że same te działania nie wystarczą; tam, gdzie pozwalają na to kontrakty, firma będzie dążyć do odzyskania kosztów poprzez połączenie szeroko zakrojonej optymalizacji wydajności, podwyżek cen, indeksacji i tymczasowych dopłat.

Państwa lokalny przedstawiciel handlowy wkrótce skontaktuje się z Państwem w celu omówienia skutków tych dostosowań… To tyle co czytamy w komunikacie firmy.

Źródło: Flint Group Packaging 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING