spot_imgspot_img

Firma 3M popiera wyznaczenie przez ONZ 27 grudnia Międzynarodowym Dniem Gotowości na Epidemię

Aby uczcić trwającą globalną walkę z COVID-19 i zwiększyć świadomość wniosków wyciągniętych z pandemii, Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła 27 grudnia Międzynarodowym Dniem Gotowości na wypadek Epidemii. ONZ zachęca rządy i organizacje, zarówno publiczne jak i prywatne, do corocznego uznawania tego dnia poprzez działania promujące edukację i podnoszące świadomość w celu “podkreślenia znaczenia zapobiegania, gotowości i partnerstwa w walce z epidemiami”.

3M dołącza do ONZ w jej wysiłkach na rzecz podnoszenia świadomości w zakresie gotowości na wypadek epidemii, wykorzystując informacje oparte na nauce i najlepsze praktyki w zakresie zapobiegania i reagowania na choroby.

3M zareagował wcześnie i szybko na pandemię COVID-19, dostarczając kluczowe produkty dedykowanym pracownikom pierwszej linii opieki zdrowotnej, osobom udzielającym pierwszej pomocy i innym niezbędnym pracownikom. Produkcja sprzętu ochrony osobistej (PPE) była ważnym elementem tego, jak firma 3M zareagowała przeciw COVID-19.

Podczas pandemii firma 3M ściśle współpracowała z rządami i sektorem prywatnym w ponad 70 krajach, pomagając w wysiłkach na rzecz ochrony swoich obywateli, pracowników służby zdrowia, osób udzielających pierwszej pomocy i innych niezbędnych służb pracujących z COVID-19. W wielu z tych krajów w ciągu ostatnich dwóch dekad 3M pracował nad inicjatywami w zakresie gotowości i reagowania na epidemię, w tym nad programami gromadzenia zapasów środków ochrony osobistej.

W nowej białej księdze, której publikację zaplanowano na styczeń 2021 r., 3M podzielił się wiedzą na temat obecnych i wcześniejszych działań związanych z programami gromadzenia zapasów środków ochrony osobistej. Dokument ten będzie zawierał szczegółowe informacje na temat najlepszych praktyk stosowanych przez rząd oraz sugestie, w jaki sposób rządy mogą opracować odporne i zrównoważone programy gromadzenia zapasów, mając na uwadze te wnioski. Streszczenie jest dostępne już teraz.

“Naszą nadzieją jest służenie rządom w opracowywaniu krajowych programów, które pomogą chronić heroicznych pracowników pierwszej linii opieki zdrowotnej, ratowników i innych niezbędnych pracowników w walce z pandemią COVID-19 i innymi przyszłymi wydarzeniami”, powiedziała Denise Rutherford, starszy wiceprezes 3M ds. korporacyjnych. “3M dzieli się informacjami na temat swoich globalnych obserwacji dotyczących gromadzenia najlepszych praktyk w zakresie sprzętu ochrony osobistej jako kluczowego filaru gotowości na wypadek epidemii”. Jesteśmy chętni do współpracy z rządami w celu zaspokojenia krajowych potrzeb zdrowotnych wszystkich niezbędnych pracowników”.

Źródło: 3M

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING