spot_imgspot_img

Farby offsetowe SunWave Lumina LED UV

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu na europejski rynek udoskonalonej serii offsetowych farb arkuszowych SunWave Lumina UV LED. Tym samym firma pragnie podkreślić swoje zaangażowanie w tworzenie rozwiązań zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju oraz pozycję technologicznego lidera w obszarze farb utrwalanych promieniowaniami UV.

Jak podkreśla Sun Chemical, zmodyfikowane receptury SunWave Lumina UV nie wymagają adnotacji specjalnych znaków ostrzegawczych  „niebezpieczne dla zdrowia”, wcześniej umieszczanych  na etykietach farb z tej serii na obszarze Unii Europejskiej.

Udoskonalone farby spełniają też standardy środowiskowe Nordic Swan Ecolabel  i są w pełni zgodne z wytycznymi  EuPIA w zakresie doboru surowców. Co więcej, można je poddać procesowi usuwania farby zgodnie z kryteriami INGEDE (International Association of the Deinking Industry) Method 11, które określają poziom przydatności do wtórnego przerobu produktów poligraficznych.

Farby SunWave Lumina UV mogą znaleźć zastosowanie we wszystkich typach arkuszowych maszyn offsetowych i zapewniają – jak podkreśla Sun Chemical – najwyższą jakość i wydajność druku (także w kontekście przyrostu punktu) oraz właściwe utrwalanie w systemach o niskim poziomie energii.

Zaprojektowano je z myślą o drukowaniu w technice offsetowej, zgodnie z normą Process Standard Offset ISO12647. Zastosowane w nich najnowsze żywice o wysokiej reaktywności na światło UV, umożliwiają – jak zapewnia producent – wyjątkowej jakości utrwalanie przy użyciu promienników UV LED oraz niskoenergetycznych lamp rtęciowych zarówno przy druku jedno- jak i dwustronnym.

Jonathan Sexton, Marketing Manager w europejskim dziale Energy Curing Products firmy Sun Chemical, mówi: „Nowe farby podkreślają nasze nieustanne zaangażowanie i dążenie do ciągłego doskonalenia w obszarach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności środowiskowej. Jesteśmy dumni z faktu bycia liderem technologicznym w zakresie niskoenergetycznych rozwiązań do utrwalania UV. Chcemy wciąż wykorzystywać naszą wiedzę i dotychczasowe doświadczenia, by poprawiać kryteria zrównoważonego rozwoju dla całej gamy produktowej Sun Chemical”.

„Farby SunWave Lumina UV już wcześniej były wysoko oceniane przez rynek za najwyższej klasy drukowalność i jakość utrwalania wydruków poddawanych suszeniu w systemach wyposażonych w promienniki LED oraz niskoenergetyczne lampy rtęciowe. Podnosząc poziom ich zaawansowania  w zrównoważony rozwój z dumą i radością przyjmujemy fakt, że zostały one uhonorowane certyfikatem Nordic Swan Ecolabel” – podsumowuje Jonathan Sexton.

Źródło: Sun Chemical

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak