spot_imgspot_img

Ekologia w materiałach POS

DS Smith opracował nowy produkt – EKOlogiczny POS (Point-of-Sale). Dzięki użyciu m.in. tekturowych haków i listew cenowych, papierowych podpór pod półki czy papierowej taśmy klejącej, standy i ekspozycje reklamowe będą mogły być w pełni przetwarzane.

86% konsumentów w Europie uważa, że głównym problemem współczesnego świata są kwestie ochrony środowiska.[1] Klienci twierdzą, że marki powinny troszczyć się o otoczenie, w którym funkcjonują, a innowacyjne opakowania to jeden z najprostszych sposobów.[2]

Z tego względu coraz więcej sieci handlowych wdraża rozwiązania mające na celu zamianę plastiku na papier. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, DS Smith zaprojektował EKOlogiczny POS. Używa w nim tekturowych haków i listew cenowych, papierowych podpór pod półki, tekturowych palet oraz papierowej taśmy klejącej. Dzięki temu rozwiązaniu firmy zaoszczędzą czas potrzebny na oddzielanie plastikowych elementów konstrukcji do recyklingu.

  • Tekturowy hak – Plastikowe haki są powszechnie stosowane do zawieszania produktów na standach. Dzięki wprowadzeniu tekturowych zamienników, pracownicy sklepów w łatwy sposób będą mogli oddać POS do recyklingu.
  • Tekturowe listwy cenowe – Listwa cenowa wykonana w 100% z tektury z okienkami umożliwiającymi umieszczenie i wymianę cen sprawi, że stand w całości trafi na makulaturę.
  • Podpory papierowe pod półki – W POS-ach zazwyczaj zamocowane są niewidoczne plastikowe klipsy. Bywają trudne do oddzielenia, ponieważ są na stałe zamontowane w półce. Z tego względu często POS-y nie podlegają recyklingowi. Dzięki papierowym podporom recykling całego standu będzie możliwy. Dodatkowo, papierowe podpory są wykonane z włókna naturalnego, które rozkłada się w ciągu 90 dni. Podpory, nazwane klik-klakami, posiadają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), co oznacza, że zostały wykonane z surowców pochodzących z odpowiedzialnych źródeł.
  • Tekturowe palety KayPal – Tekturowe palety mogą szybko i łatwo być łączone bez użycia narzędzi. Nie wymagają oddzielenia, ponieważ w całości nadają się do recyklingu. Są bezpieczne dla pracowników ze względu na to, że nie ma w nich gwoździ ani drzazg oraz obniżają wagę ładunku.
  • Papierowa taśma klejąca – Taśma nie zawiera w sobie tworzyw sztucznych. Jej zastosowanie zmniejsza wysiłek związany z recyklingiem kartonu, pomaga zmniejszyć ślad węglowy i poprawia jakość tektury.

 – Do tej pory displaye (nawet te wykonane w 90% z tektury) nie mogły zostać poddane recyklingowi ze względu na plastikowe elementy. Opracowane przez nas rozwiązanie w ocenie POPAI Sustain charakteryzuje się o 52,3% mniejszym śladem węglowym[3] w porównaniu do standardowych nośników reklamowych z wykorzystaniem plastiku.

Ekologiczny POS posiada również certyfikat FSC Mix. O naszej nowej propozycji pozytywnie wyrazili się przedstawiciele zarówno jednej z największych sieci drogeryjnych w Europie, jak i największego dyskontu w Polsce mówi Monika Kołda Display Sales Manager, DS Smith Polska.

[1] Badanie L’ObSoCo na panelu Respondi 2019

[2] Raport Nielsen 2018

[3] W odniesieniu do jednego standu

Źródło: DS Smith

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak