spot_imgspot_img

Drugi dzień Konferencji Polskiej Izby Fleksografów

W drugim dniu Konferencji Polskiej Izby Fleksografów to cała grupa tematów związanych bezpośrednio z technologią szeroko rozumianą, stosowaną w technologii fleksograficznej.

Kolejną prezentację zatytułowaną „Korzyści z posiadania nowoczesnej przygotowalni flekso” przedstawił Mateusz Szymański z firmy Scorpio. Przygotowalnia jest sercem każdej drukarni fleksograficznej. Bez idealnie przygotowanej płyty, można zapomnieć o tym, by odnieść sukces podczas druku, a nawet osiągnąć zadowolenie zamawiającego.

Wojciech Barabasz z firmy Barmey, uznawany przez wielu za guru wiedzy o wałkach rastrowych, zaprezentował temat najbliższy sobie, czyli „Kiedy wałek rastrowy jest zużyty, a kiedy zabrudzony?”. To ciekawe spojrzenie na podstawowe zagadnienia, na które cały czas potrzeba więcej i więcej wiedzy.

Paweł Krasowski z Koenig & Bauer zaproponował temat „Nowości w druku flekso CI od Koenig & Bauer”. Co ciekawe, oprócz nowości technologicznych w całej nowej linii maszyn flekso, Paweł Krasowski przybliżył wszystkim uczestnikom obszary w jakich firma przez niego reprezentowana jest z nami praktycznie każdego dnia od rana do wieczora.

Maszyny fleksograficzne CI, których produkcja w całości odbywa się dzisiaj w Niemczech, mają do 10 zespołów drukujących i dodatkowe wyposażenie do wykańczania w linii. Szerokości druku wahają się od 800 do 1 800 mm ze zmiennymi długościami druku.

Sebastian Rabiega i Łukasz Sieszchulski z AVG Service przedstawili prezentację zatytułowaną „Świadomi wyboru, zorientowani na przyszłość: AVG Service dla ekologicznej gospodarki”.

Kolejną niezwykle interesującą prezentację poprowadził Jacek Bucholc, który dotknął zagadnienia i wyzwań dla praktycznie każdej drukarni, lub firmy handlowej działającej w obszarze poligrafii. Prezentacja posiadała tytuł „Czwarta rewolucja przemysłowa – czy wiemy gdzie jesteśmy, na podstawie oceny stopnia automatyzacji przedsiębiorstwa”. To między  innymi sukcesja, przepływ danych, komunikacja w firmie itd.

W następnej prezentacji dowiedzieliśmy się nieco więcej o papierowych, recyklowalnych materiałach barierowych.  Temat przedstawił przedstawiciel firmy Bobst, Xavier Bonamour. Omówione zostały materiały wysokobarierowe ze szczególnym uwzględnieniem materiałów tworzonych na bazie papieru (oneBARRIER Fibre Cycle). Spełniają one wymagania obecnych i przewidywanych norm dotyczących recyklingu. Na stoisku Bobst dostępne były próbki opakowań oraz informacje, jak zostały one wytworzone.

Konferencja trwa dalej…

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak