spot_imgspot_img

Brother wspiera ochronę jeży w Polsce

W ramach tegorocznych działań z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) Brother zdecydował się na wsparcie Ośrodka Rehabilitacji Jeży w Kłodzku – „Jerzy dla Jeży”.
Brother przez kilka ostatnich lat w ramach lokalnych działań CSR sadził drzewa, m.in. w Górach Stołowych.

- Reklama -

W tym roku producent drukarek zdecydował się wspomóc małe ssaki będące pod częściową ochroną w Polsce, za pośrednictwem Ośrodka Rehabilitacji Jeży w Kłodzku – „Jerzy dla Jeży”. Głównym celem tej organizacji jest pomoc zwierzętom, zapewnienie odpowiedniej opieki chorym, wyleczenie ich oraz przygotowanie do powrotu na łono natury.

Firma Brother chcąc wesprzeć te małe ssaki, które cierpią przez zmiany klimatyczne i przejęcie przez człowieka ich środowiska naturalnego, zdecydowała się przekazać ośrodkowi Koncentrator Tlenu Tokyo 3N – urządzenie medyczne dostarczające pacjentowi powietrze z podwyższoną zawartością tlenu – zapas suchej i mokrej karmy oraz materiały higieniczne.

„W tym roku to pracownicy Brother Polska zdecydowali, że wspomożemy Ośrodek Rehabilitacji Jeży w Kłodzku i pomożemy tym małym ssakom. Organizacja przez kilka lat sadziła drzewa, jednak lasy to nie tylko rośliny, ale także jego mieszkańcy – dzika przyroda, która również potrzebuje wsparcia. Niestety to właśnie zwierzęta są najbardziej pokrzywdzone ekspansją terenów leśnych oraz łąk przez człowieka, dlatego należy otoczyć je odpowiednią opieką” – komentuje Katarzyna Idzkiewicz, Senior Marketing Coordinator w firmie Brother Polska.

„Jeże tracą swoje naturalne środowisko bytowania i przez to trafiają w pobliże gospodarstw domowych, gdzie są narażone na liczne niebezpieczeństwa. Jesteśmy świadomi, że bez pomocy ze strony człowieka w Polsce może zabraknąć jeży. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć inicjatywę, która ratuje życie tym małym ssakom” – dodaje ekspert.

W prowadzonych działaniach ekologicznych Brother nie tylko możliwie minimalizuje negatywny wpływ na środowisko, dbając o recykling produktów i zmniejszając ślad węglowy, ale także chce w realny sposób przyczyniać się do poprawy jego kondycji, właśnie poprzez wspieranie akcji, takich jak sadzenie drzew czy pomoc dzikim zwierzętom. W ramach prowadzonych działań ekologicznych Brother, we współpracy z Cool Earth, uratował hektary lasów deszczowych przed wycinką, oraz zasadził tysiące nowych drzew na terenie Polski.

Źródło: Brother

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak