spot_imgspot_img

BASF opracował nowe kleje do etykiet, które nie przeszkadzają już w recyklingu papieru i tektury

Firma BASF osiągnęła przełom w rozwoju klejów, które nie przeszkadzają w recyklingu pudeł transportowych, takich jak kartonowe i tekturowe pudełka z papierowymi etykietami powlekanymi klejami Acronal RCF 3705 lub Acronal RCF 3706. Oba kleje uzyskały certyfikat “Papiertechnische Stiftung” (PTS) potwierdzający tę właściwość. PTS jest niemieckim instytutem badawczym i usługowym, który wspiera firmy z wszystkich sektorów w rozwoju i stosowaniu nowoczesnych rozwiązań opartych na włóknach. Instytut przeprowadza badania materiałowe opakowań z papieru i tektury.

“W miarę, jak dążymy do osiągnięcia neutralności klimatycznej na całym świecie, większa cyrkularność i bardziej efektywny recykling są koniecznością. Opracowując przyjazne dla recyklingu kleje Acronal RCF 3705 i Acronal RCF 3706, firma BASF wniosła decydujący wkład w bardziej zrównoważone oznakowanie, na przykład w sektorze logistycznym” – powiedział Uwe Düsterwald, kierownik projektu Sustainability in Adhesives, BASF.

Obok przemysłu motoryzacyjnego i spożywczego, logistyka jest kolejnym sektorem, w którym występuje duże zapotrzebowanie na etykiety samoprzylepne. Od kilku lat do dziś etykiety transportowe stanowią najszybciej rosnący udział w rynku. Potwierdzają to raporty rynkowe Alexander Watson Associates (AWA), takie jak “European Labeling and Product Decoration 2017” oraz “Global Annual Review Labeling and Product Decoration 2020”. Trend ten został wzmocniony przez pandemię w 2020 i 2021 roku szybkiego wzrostu handlu elektronicznego i sprzedaży wysyłkowej, która obecnie stanowi prawie 15% zapotrzebowania na etykiety w Europie…

Źródło: BASF

Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING