spot_imgspot_img

Asahi Photoproducts ogłasza przyznanie certyfikatu PAS 2050 dla płyt fleksograficznych AWPTM-DEF/DEW

Asahi Photoproducts, pionier w dziedzinie rozwoju fotopolimerowych płyt fleksograficznych, poinformował o otrzymaniu certyfikatu PAS 2050 przyznanego przez Carbon Trust dla swoich wodozmywalnych płyt fleksograficznych AWPTM-DEF/DEW CleanPrint. Certyfikat ten stanowi dla Asahi punkt wyjścia do wdrożenia planu zarządzania emisją dwutlenku węgla w celu prowadzenia rozwoju produktów w harmonii ze środowiskiem naturalnym.

Ostatecznym celem jest uzyskanie wkrótce certyfikatu PAS 2060 Carbon Neutral… Wysiłki te są zgodne z polityką neutralności węglowej grupy Asahi Kasei, której ambicją jest, aby cała działalność korporacyjna stała się neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.

“Od wielu lat firma Asahi Photoproducts uznaje, że zmiany klimatyczne są poważnym problemem globalnym, wpływającym zarówno na środowisko naturalne, jak i na całe społeczeństwo” – powiedział Dieter Niederstadt, Technical Marketing Manager w Asahi Photoproducts, spółce zależnej Asahi Kasei. “Misją grupy było i nadal jest przyczynianie się do poprawy jakości życia ludzi na całym świecie. Ten certyfikat Carbon Trust jest dla nas ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia statusu Carbon Neutral. PAS 2050 przyjmuje podejście oceny cyklu życia procesu (LCA) do oceny emisji gazów cieplarnianych związanych z towarami lub usługami, umożliwiając firmom takim jak nasza zidentyfikowanie sposobów na zminimalizowanie emisji w całym systemie produktu.”

Kończąc to badanie LCA z Carbon Trust, firma Asahi Photoproducts wzięła pod uwagę wszystkie aspekty systemu produkcji dla płyt fleksograficznych AWPTM- DEF/DEW, od nabycia wykorzystywanych surowców aż do końca życia produktów.

Asahi Photoproducts zebrała dane pierwotne ze swoich zakładów produkcyjnych w odniesieniu do wszystkich procesów w cyklu życia produktu. Tam, gdzie dane pierwotne nie były dostępne, uzupełniono je danymi wtórnymi dostarczonych przez Carbon Trust. Możliwość zmierzenia istniejącego śladu węglowego i ustalenie konkretnych celów jego redukcji jest pierwszym krokiem w kierunku stania się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

Niederstadt dodał: “Żadna osoba, firma czy rząd nie może samodzielnie wyleczyć się z kryzysu klimatycznego. Potrzebna jest powszechna, globalna współpraca i współdziałanie, aby doprowadzić świat do punktu, w którym pogorszenie klimatu zostanie złagodzone, a nawet całkowicie zatrzymane. Firma Asahi Photoproducts jest dumna, że może przyczynić się do tego światowego wysiłku.”

Źródło: Asahi

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING