spot_imgspot_img

GM ogłasza partnerstwo SOLAR & Printed Electronics z SCIPRIOS

Producent urządzeń konwertujących GM ogłosił, że łączy siły z firmą SCIPRIOS GmbH, aby dostarczać dostosowane do potrzeb, najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie powlekania R&D zarówno dla badań naukowych, jak i produkcji przemysłowej we wszystkich obszarach elektroniki drukowanej.

W ostatniej dekadzie firma GM z powodzeniem wykorzystywała swoją głęboką wiedzę na temat technologii powlekania do ekspansji w segmencie ogniw słonecznych i innych materiałów funkcjonalnych za pomocą własnego wyspecjalizowanego asortymentu maszyn do powlekania cienkich warstw typu roll-to-roll. Wraz ze wzrostem innowacyjności na tych rynkach rośnie zapotrzebowanie na wiedzę specjalistyczną w zakresie obsługi delikatnych, wrażliwych cienkich folii stosowanych w elektronice drukowanej.

Jednym z pierwszych klientów GM w tej dziedzinie była Solar Factory of the Future (SFF) w Energy Campus w Norymberdze w Niemczech, a współpraca ta trwa do dziś. SCIPRIOS (Science-Printing-Semiconductors) została założona w 2018 roku, jako spin-off z SFF i Bawarskiego Centrum Badań Stosowanych nad Energią (ZAE Bayern). Kierowany przez dyrektora zarządzającego dr Tobiasa Stubhana, start-up technologiczny zapewnia pilotażowe linie produkcyjne pod klucz dla drukowanej fotowoltaiki, w tym drukowanie, strukturyzację, backend i kompletne procesy modułowe.

Od lewej: Dr. Tobias Stubhan, Managing Director w Sciprios i Uffe Nielsen, CEO w GM

“To oficjalne ogłoszenie naszego partnerstwa opiera się na kilku latach owocnej współpracy”, mówi Uffe Nielsen, dyrektor generalny GM. “Na początku tego roku zrobiliśmy kolejny krok i wprowadziliśmy drugą generację naszej SOLAR Coating Platform, która została opracowana wspólnie z SCIPRIOS. Obecnie rozszerzamy tę współpracę, aby objąć również sprzedaż, wsparcie klienta i serwis oraz materiały eksploatacyjne, a także warsztaty powlekania i pokazy demonstracyjne.”

SOLAR-300 to unikalna platforma do powlekania i drukowania dostępna w szerokościach 330, 500, lub 550 mm, lub w niestandardowym rozmiarze. Całkowicie modułowa, może być skonfigurowana z wieloma stacjami powlekania szczelinowego, powlekania wklęsłego, druku fleksograficznego i sitodruku rotacyjnego, a także posiada opcję dodania cięcia laserowego i druku atramentowego w linii do produkcji drukowanych urządzeń elektronicznych w jednym przebiegu. Maszyna została zaprojektowana tak, aby nadawała się zarówno do prac badawczo-rozwojowych, jak i jako maszyna produkcyjna, co ułatwia jej rozbudowę do produkcji na pełną skalę.

“Nasze partnerstwo wyposaży naukowców na całym świecie w narzędzia, które ułatwią rozwój i zwiększenie skali produkcji organicznych i perowskitowych ogniw fotowoltaicznych, fotodetektorów, baterii, superkondensatorów, diod OLED do wyświetlaczy i oświetlenia, ogniw paliwowych, inteligentnych okien i wielu innych urządzeń dla jaśniejszej i bardziej zrównoważonej przyszłości” – podsumowuje Uffe.

Źródło: GM

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING