spot_imgspot_img

Zmiana w kierownictwie firmy Heidelberg: dr Ludwin Monz powołany na następcę Rainera Hundsdörfera

Rada Nadzorcza Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) powołała dziś dr Ludwina Monza (58) na nowego dyrektora generalnego i prezesa zarządu. Ludwin Monz zastąpi Rainera Hundsdörfera (65) z początkiem nowego roku finansowego 1 kwietnia 2022 roku.

„Rada Nadzorcza Heidelberga chciałaby podziękować Rainerowi Hundsdörferowi za jego niezwykłe zaangażowanie na stanowisku prezesa zarządu. Udało mu się skutecznie przeprowadzić Spółkę przez kryzys COVID-19, jednocześnie wyznaczając kierunek dalszych strategicznych działań Spółki, rozwój i tworzenie nowych biznesów, takich jak e-mobilność” – powiedział dr Martin Sonnenschein, Przewodniczący Rady Nadzorczej.

Ze swojej strony Rainer Hundsdörfer wyraża uznanie dla pełnej zaufania współpracy z Radą Nadzorczą, a także wewnątrz Spółki: „To były bardzo trudne lata tutaj w Heidelbergu.
Z powodzeniem przeciwstawiliśmy się pandemii i strategicznie zreorganizowaliśmy Heidelberg poprzez naszą udaną transformację. Życzę mojemu następcy Ludwinowi Monzowi dobrego startu w nowym roku finansowym i dalszych sukcesów.” 

Dr Ludwin Monz jest prezesem zarządu notowanej na MDAX firmy Carl Zeiss Meditec AG do końca 31 grudnia 2021 r. „Dzięki powołaniu Ludwina Monza, Heidelberger Druckmaschinen AG zyskuje odpowiednią osobę, aby przyspieszyć proces strategicznej transformacji, – podkreśla dr Martin Sonnenschein. “Jest sprawdzonym ekspertem w dziedzinie zaawansowanych technologii i innowacji z doświadczeniem na rynku kapitałowym.” 

Dr Monz jest członkiem Zarządu Carl Zeiss Meditec AG od 2007 roku, a od 2010 roku prezesem zarządu. Od 1 stycznia 2014  został również członkiem zarządu Grupy Carl Zeiss AG. Po ukończeniu studiów i uzyskaniu doktoratu z fizyki na Uniwersytecie w Moguncji, dr Monz pracował w Narodowym Instytucie Standardów i Technologii w Gaithersburgu w USA oraz Gesellschaft für Schwerionenforschung GSI w Darmstadt, gdzie pracował jako naukowiec. Jest również absolwentem MBA w Henley Management College w Wielkiej Brytanii. W 1994 roku dołączył do ZEISS jako naukowiec. Dwa lata później został kierownikiem Działu Rozwoju Systemów Geodezyjnych, a następnie ogólnym kierownikiem jednostki biznesowej. W 2000 roku przeniósł się do działu Technologii Medycznych firmy ZEISS.

Patrząc w przyszłość na swoją nową rolę, dr Ludwin Monz komentuje: „Dla mnie Heidelberger Druckmaschinen AG jest okrętem flagowym niemieckiej inżynierii mechanicznej. Widzę ogromny potencjał na przyszłość w szerokiej wiedzy jej pracowników, jej szeroko rozgałęzionej globalnej organizacji oraz jego ugruntowanej marce.” 

Planowane jest przedłużenie do 2027 roku kontraktu menedżerskiego z Marcusem A. Wassenbergiem, dyrektorem finansowym i członkiem zarządu. Podejmując tę decyzję,
Heidelberg stawia na ciągłość w zakresie osiągniętej stabilności finansowej i strategicznego przeorientowania zapoczątkowanego pomyślną transformacją.

„Pod bezpośrednim kierownictwem Marcusa A. Wassenberga program transformacji Heidelberga został pomyślnie wdrożony. Wprowadzone środki wykazują wymierny sukces. Oczekujemy wspólnej pomyślnej przyszłości”, powiedział dr Martin Sonnenschein.  

Źródło: Heidelberg

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING