Uwolnij swoje zwierzę. Wzornik HP Latex i Kongsberg

Uwolnij swoje zwierzę to autorski wzornik firmy Digiprint, dostawcy rozwiań HP Latex i Kongsberg które posłużyły do wyprodukowania sampli. Zamysłem było pokazanie możliwości oferowanych  produktów, ale także udowodnienie, że wzornik może przedstawiać coś więcej niż tylko zadruk. Na  każdym wykorzystanym surowcu znajdziemy inny gatunek zwierzaka będącego w Polsce pod ochroną.

Za taką inicjatywę odpowiada Alicja Bednarek Specjalista Marketingu w Digiprint.
Jak przyznaje, pomysł od razu zyskał aprobatę całego Zespołu Sprzedaży. Do tej pory w branży poligraficznej, przedstawiało się głównie wydruki, które po wykorzystaniu często trafiały do kąta lub kosza. Digiprint  swoim działaniem, stworzył wzornik, który posiada dwutorową funkcję edukacyjną – pokazuje możliwości technologiczne maszyn, a dodatkowo przy każdym zwierzaku jest ciekawostka na jego  temat. Całość jest zaprojektowana tak, aby prace mogły znaleźć swoje miejsce na biurku lub ścianie – są to kolorowe grafiki, które każdemu przypadną do gustu.

Do produkcji wzornika wykorzystano możliwości ploterów Kongsberg oraz maszyny HP Latex serii R dzięki czemu, poprzez połączenie dwóch wiodących technologii poligraficznych, uzyskano kombinacje ciekawych efektów wizualnych.

Aplikacje przygotowano między innymi na spienionym PVC 3mm oraz 8mm, kartonie Arctica®, tekturze falistej EB oraz C, szkle akrylowym (wraz z polerowaniem krawędzi), a także plastrze miodu.

Na specjalną uwagę zasługuje metoda cięcia spienionego PVC grubości 3mm – które odbywa się do 4x szybciej niż na konwencjonalnych frezarkach.

Każdy z surowców jest odpowiednio oznaczony – znajdują się na nim takie informacje jak: rodzaj użytego surowca, tryb druku wraz z rzeczywistą prędkością druku na HP Latex R2000 oraz typy wykończeń zrealizowanych przez ploter Kongsberg, wraz z modelami użytych narzędzi.

Aby otrzymać taki wzornik wystarczy wejść na stronę Uwolnij swoje zwierzę – wzornik HP Latex i Kongsberg i wypełnić formularz kontaktowy.

Źródło: Digiprint

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów