spot_imgspot_img

Światowa premiera inteligentnego noża: IntelliKnife

IntelliKnife jest pierwszym nożem sieciowym, który został wprowadzony na rynek. Został on opracowany przez producenta noży, firmę Hagedorn. Hagedorn zajmie się również dystrybucją tej innowacji na rynkach. Firma POLAR uczestniczyła w opracowaniu i wdrożeniu jako partner technologiczny.

Po raz pierwszy inteligentny nóż zapewnia pełną przejrzystość procesu cięcia. Precyzyjna ocena danych dotyczących cięcia obiecuje szeroki zakres optymalizacji. Na przykład, wszystkie możliwe dane dotyczące noża są przechowywane na zintegrowanym chipie RFID, takie jak jego jakość, kąt szlifowania i liczba procesów szlifowania. Czytnik RFID wbudowany w maszynę tnącą odczytuje te informacje. Wyposażona w sieć maszyna tnąca wysyła zebrane dane o nożach, a także o błędach, czasie ustawienia i pracy, do bezpiecznej chmury IntelliKnife Cloud.

W chmurze dane są gromadzone i przetwarzane. Przejrzysty interfejs użytkownika oparty na sieci Web umożliwia dostęp do ponownego raportowania i analizy wydajności maszyny i wiele więcej. Dzięki nowoczesnemu interfejsowi (API), IntelliKnife łatwo integruje się z istniejącymi wewnętrznymi systemami BDE/MIS. Zastosowanie IntelliKnife oferuje liczne korzyści dla różnych grup użytkowników.

W przypadku firm poligraficznych i introligatorskich, nacisk kładzie się na korzyści kosztowe i całościową przejrzystość danych operacyjnych. Dane operacyjne są również przydatne do identyfikacji potencjału optymalizacji, który prowadzi do korzyści kosztowych. IntelliKnife zwiększa żywotność noży i dokładność cięcia. Szlifiernie noży i drukarnie odnoszą korzyści dzięki zastosowaniu zewnętrznego skanera ręcznego do identyfikacji noży spoza pudełka – bez konieczności jego otwierania.

Istotne informacje, takie jak kąt szlifowania i stan noża, mogą być odczytywane i zapisywane na chipie noża. IntelliKnife można również zamontować w maszynach starszych generacji. Skrzynka IntelliKnife i odpowiedni nowy nóż mogą przenieść starsze maszyny tnące POLAR z generacji E/ED w nową erę technologiczną. Znacznie więcej informacji na temat funkcjonalności IntelliKnife i procesu rejestracji można znaleźć na stronie. Na początek IntelliKnife jest dostępny w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Holandii. Wkrótce pojawi się w wielu innych krajach.

Źródło: Polar Mohr

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING