spot_imgspot_img

Rynek pracownika. Wyniki ankiety

Rynek pracownika, tak wyglądają wyniki ankiety, którą prowadziliśmy w ostatnich tygodniach. Jak się okazało,, po krótkim odbiciu przed pandemią – odbiciu, czyli zmiany na to, ze jednak jest to rynek pracodawcy, pandemia z którą mamy cały czas do czynienia, pokazała prawdziwe oblicze polskiego rynku.

Brak rąk do pracy, zarówno wykwalifikowanych pracowników w poligrafii i osób, które po prostu mogą zostać przeszkoleni do wykonywania tego zawodu w różnych specjalnościach, spowodował, że coraz więcej drukarni podejmuje jedne z najważniejszych decyzji w obszarze swojej działalności. Pełna optymalizacja wszystkich procesów produkcji. Do tego trzeba dołożyć wzrost cen praktycznie wszystkich surowców, braki wielu materiałów, na które wydłużył się czas oczekiwania itd. To wszystko powoduje, że wiele drukarni zastanawia się nad sposobami reagowania.

Z jednej strony drukarnie nie narzekają, bo zleceń jest bardzo dużo, z drugiej strony zgłaszają zmniejszającą się drastycznie rentowność, bo po prostu klienci nie chcą płacić dużo wyższych kosztów. A koszty pracownicze idą w górę…

Więcej na ten temat zapewne już niedługo, a poniżej prezentujemy wyniki ankiety dotyczącej pracy. W sumie oddano 377 głosów. Dziękujemy!

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING