spot_imgspot_img

Rekordowe obroty Koenig & Bauer na targach China Print w Pekinie

W dniach 23-27 czerwca Koenig & Bauer zaprezentował na stoisku o powierzchni ponad 1000 m2 swoje bogate portfolio produktów i usług podczas targów China Print w Pekinie. W centrum uwagi znalazła się światowa premiera nowej generacji maszyny Rapida 105, która zajęła centralne miejsce.

Jej odsłonięcie było jednym z najważniejszych punktów wystawy technologicznej, a także wywołało poruszenie wśród szerokiej publiczności branżowej. Większość specjalistów z branży poligraficznej, którzy odwiedzili stoisko Koenig & Bauer, była pod wyraźnym wrażeniem pokazów drukowania na nowej maszynie średnioformatowej (maks. format arkusza 720/740 × 1050 mm), charakteryzującej się wysoką wydajnością produkcyjną i szybką zmianą zleceń.

Ulubieniec tłumów Rapida 105

Dynamiczny design nowej maszyny Rapida 105 oraz długa lista cech przejętych z innych serii średnioformatowych, takich jak stół podający z pojedynczą taśmą ssącą, szerokie możliwości ustawiania wstępnego oraz kompleksowe systemy pomiarowe i kontrolne, sprawiły, że Rapida 105 stała się niekwestionowanym faworytem tłumu.

Kolejnym dużym plusem jest fakt, że maszyna ta została zaprojektowana i wyprodukowana w całości w Niemczech. Walter Zehner, dyrektor generalny Koenig & Bauer Greater China, wyjaśnia: “Rapida 105 już od kilkudziesięciu lat cieszy się ogromną popularnością wśród naszych chińskich klientów. Nowa generacja została opracowana zgodnie z ich specyficznymi potrzebami i jest dostosowana do wyzwań, jakie pojawiają się w codziennej produkcji poligraficznej.”

Dzięki szerokim opcjom konfiguracji i wyjątkowej elastyczności podłoży, nowa Rapida 105 jest idealnym wyborem do druku opakowań, reklam, a nawet etykiet. Tym samym pozwala użytkownikom na poszerzenie oferty produktowej i wykorzystanie nowego potencjału dla osiągnięcia sukcesu komercyjnego. Już podczas pierwszych dwóch dni wystawy kilka firm podpisało umowy na zakup nowej maszyny Rapida 105.

Kontrakty z firmami poligraficznymi z całych Chin

Do końca targów China Print napłynęły kolejne zamówienia od firm poligraficznych z całych Chin. Obok modeli średnioformatowych, dużym zainteresowaniem cieszyły się wielkoformatowe arkuszowe maszyny offsetowe z serii Rapida 145 i Rapida 164. Wynika to ze szczególnego zapotrzebowania na wysokiej jakości opakowania, zwłaszcza do telefonów komórkowych i innych produktów elektronicznych.

Walter Zehner był bardzo zadowolony z wyników targów: “Sukces znacznie przekroczył nasze oczekiwania. Pod względem liczby otrzymanych zamówień udało nam się ustanowić nowy rekord dla China Print.” Zehner podziękował swojemu zespołowi w Chinach za ciężką pracę podczas pandemii COVID-19 i był bardziej niż zadowolony z wyniku, jaki przyniosły ich wysiłki: “Pomimo poważnej sytuacji, nasza prezentacja na targach była niekwestionowanym sukcesem i przyciągnęła uwagę z daleka poza samymi Chinami”. I jest przekonany, że zapotrzebowanie chińskich drukarń na nowe technologie druku będzie w przyszłości nadal rosło.

Dietmar Heyduck, starszy wiceprezes ds. sprzedaży w Koenig & Bauer Sheetfed, jest równie zachwycony: “Dziękuję naszym klientom za zaufanie do naszych produktów, a zespołom Koenig & Bauer w Chinach i Niemczech za fantastyczne targi. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na ożywioną działalność powystawową”.

Źródło: Koenig & Bauer

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING