spot_imgspot_img

Ploter tnąco-bigujący Sinajet 0604 MT w drukarni Koncept

Drukarnia KONCEPT z siedzibą w Białymstoku zainwestowała w ostatnim czasie w ploter tnąco-bigujący Sinajet 0604 MT od polskiego dystrybutora, firmy GRAFMASZ. Zakup pozwolił na poszerzenie spektrum oferowanych usług oraz przyspieszenie niektórych prac dotychczas wykonywanych w drukarni.

KONCEPT została założona w 1995 r. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, udało się jej stworzyć kilka tytułów prasowych, na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i edytorski. Dział wydawniczy firmy wydaje ekskluzywne magazyny, poruszający tematykę architektury, projektowania wnętrz i ogrodów oraz luksusowego stylu życia, w których znaleźć można inspiracje jak niebanalnie urządzić poszczególne wnętrza oraz prezentujące aktualne trendy wzornicze.

W ramach firmy KONCEPT działają jeszcze dwa działy: STUDIO GRAFICZNE – zajmujące się projektowaniem opakowań i różnego rodzaju materiałów marketingowych oraz Drukarnia, która posiada park maszynowy pozwalający wykonywać m.in. opakowania, katalogi i książki klejone (technologia PUR), broszury szyte, a także kalendarze spiralowane.

Pomysł zakupu plotera pojawił się stosunkowo niedawno, ale zdążyliśmy obejrzeć kilka maszyn dostępnych na rynku. Finalnie zdecydowaliśmy się na zakup plotera Sinajet 0604 MT, którego dystrybutorem na rynek polski jest firma GRAFMASZ” – mówi współwłaściciel firmy Koncept Andrzej Stankiewicz.

W naszym przypadku ploter sprawdził się doskonale przy cięciu i bigowaniu kartonów jednostronnie kredowanych, a także materiałów samoprzylepnych. Dzięki niemu możemy teraz szybko wykonywać makiety (zwłaszcza opakowań), sprawdzać ich konstrukcję oraz rodzaj materiału przed rozpoczęciem większej produkcji. Plotera używamy również przy realizacji zleceń na materiałach samoprzylepnych (naklejki i etykiety)”. 

Ploter 0604 MT to zautomatyzowany ploter wyposażony w głowicę bigującą z serwomechanizmem, nóż aktywny służący do wycinania materiałów o grubości do 6 mm, nóż wleczony sprawdzający się idealnie przy nacinaniu papieru/folii samoprzylepnej oraz cięciu materiału do grubości 2 mm jak również pisak. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w głowicę z nożem oscylacyjnym pozwalając na cięcie materiału o grubości do 10 mm jak również nóż V-cut służący do wycinania w tekturze litej rowka w kształcie litery „V” np. pod prototypowanie pudełek.

Możliwe jest również zastosowanie noża rotacyjnego do cięcia tekstyliów. W wyposażeniu standardowym urządzenia znajduje się również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1000 mm/s i dokładność do 0,01 mm, a solidna metalowa konstrukcja sprawia, że stabilność i dokładność pracy plotera Sinajet nie ustępuje ploterom renomowanych światowych firm. Materiał w arkuszach podawany jest za pomocą ssawek, a sam stół roboczy również wyposażony jest w podsys materiału.

Z firmą GRAFMASZ współpracujemy już od jakiegoś czasu i uważamy za firmę  z profesjonalnym podejściem do powierzonych zadań, zarówno w kwestiach handlowych, jak i serwisowych. Oprócz przewagi parametrów urządzenia nad konkurencyjnymi, korzystnej oferty cenowej, było to jedno z podstawowych kryteriów, które zdecydowało o wyborze dostawcy. W naszym przekonaniu utwierdziła nas również prezentacja maszyny i testy na naszych materiałach wykonane przez techników serwisu Grafmasz. Cała transakcja przebiegła bardzo sprawnie i na każdym etapie można było dostrzec doświadczenie i profesjonalizm w działaniu dostawcy” – dodaje Andrzej Stankiewicz – współwłaściciel firmy KONCEPT.  

Plotery Sinajet dostępne są w 3 rozmiarach podawanych arkuszy 700×500 mm, 1000×707 mm oraz 1060×760 mm. Grafmasz oferuje również większe plotery serii DG w formatach zaczynających się od 1500×1300 mm  wzwyż, które oprócz standardowych narzędzi mogą być wyposażone m.in. we wrzeciono CNC z chłodzeniem.

Źródło: Grafmasz

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING