spot_imgspot_img

Omega Allpro 145 – wzrost wydajności o 300%

W ubiegłym roku przedsiębiorstwo Tianjin Haishun Printing & Packaging Co., Ltd. zlokalizowane w chińskim Tianjin uruchomiło pierwszą w pełni automatyczną składarko-sklejarkę do pudełek niestandardowych.

Maszyna Omega Allpro 145 produkcji firmy Koenig & Bauer Duran produkuje pudełka o podłużnym szwie oraz ze składanym dnem, składanym słupkiem, pudełka dwuścienne i sześciokątne, a także te przeznaczone do owoców czy odzieży. Maszyna zmniejsza w ten sposób intensywność prac i znacznie zwiększa stopień automatyzacji produkcji.

Maszyna Omega Allpro 145 pozwoliła na zwiększenie dziennej wydajności do 50 tys.
pudełek składanych. Wcześniej produkowano ich od 12 do 15 tys. Oznacza to, że przy
tej samej liczbie pracowników wydajność produkcji wzrosła o około 300%. Jednocześnie
firma stała się bardziej elastyczna, ponieważ maszyna otwiera nowe rynki, przyspiesza
realizację zamówień, oszczędza koszty magazynowania i oferuje możliwości nowego
strategicznego rozwoju biznesu.

Dzięki maszynie Omega Allpro 145 firma Tianjin Haishun po raz pierwszy zastosowała w produkcji także technologię obróbki po druku z domu Koenig & Bauer. Firma, która została założona 18 lat temu, od wielu lat używa arkuszowych offsetowych maszyn drukujących tego producenta.

Obecnie posiada dziewięć maszyn z rodziny Rapida 105, Rapida 106 i Rapida 145, z których większość wyposażona jest w urządzenia do lakierowania oraz logistyki stosu, a niektóre dodatkowo dysponują takimi rozwiązaniami jak podajniki rola – arkusz, odwracanie arkusza oraz akcesoria do produkcji z zastosowaniem technologii UV.

Część urządzeń charakteryzuje się wysokim stopniem automatyzacji dzięki technologii wymiany form drukowych FAPC i SPC. Przedsiębiorstwo Tianjin Haishun rozwinęło się w nowoczesną drukarnię, oferującą pełen zakres usług. Oprócz opakowań dla produktów spożywczych, medycznych i kosmetycznych, branży FMCG, odzieży i elektroniki, firma produkuje książki w twardej i miękkiej oprawie, kalendarze, naklejki i wiele innych produktów akcydensowych.

Wykorzystując Tianjin Binhai New Area z największym portem w północnych Chinach oraz bliskość metropolii pekińskiej, Tianjin Haishun zaopatruje dziś w swoje produkty i usługi całe Chiny. Firma obsługuje również klientów na rynkach zagranicznych.

Źródło: Koenig & Bauer

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING