spot_imgspot_img

Mark Andy w drukarni Flex-n-Roll PRO z Mińska

W ostatnim czasie w białoruskiej drukarni Flex-n-Roll PRO z Mińska rozpoczęły pracę dwie zaawansowane maszyny z oferty firmy Mark Andy – Evolution Series E5 i Digital Series HD, znacząco wpływając na potencjał wytwórczy oraz jakość realizowanej tu produkcji.

Do niedawna firma Flex-n-Roll PRO, określająca się mianem jednego z największych przetwórców etykiet w Europie Wschodniej i lidera w tym segmencie rynkowym na Białorusi, bazowała na parku sprzętowym uwzględniającym maszyny fleksograficzne solwentowe i UV oraz urządzenie do druku cyfrowego. Portfolio jej klientów obejmuje czołowe marki z rynków, które generują obecnie coraz większe zapotrzebowanie na większe nakłady, uwzględniające różne wersje tego samego produktu, co pozwala uniknąć zbędnego i kosztownego składowania i magazynowania towarów.

Galina Zinevich, CEO firmy Flex-n-Roll PRO tak tłumaczy decyzję o nowej inwestycji: „Posiadając ówczesną maszynę cyfrową, nie byliśmy w stanie sprostać wymaganiom naszych klientów w tym obszarze produkcji. Z drugiej strony chcieliśmy zwiększyć nasze moce wytwórcze w części związanej z etykietami shrink sleeves. Podczas rozmów z Paritet Systems – lokalnym dystrybutorem Mark Andy dostrzegliśmy, że oba te problemy możemy rozwiązać dzięki technologii Mark Andy. Usiedliśmy zatem do wspólnych rozmów handlowych”. 

Kluczem do nowych inwestycji była możliwość realizowania prac nisko- i średnionakładowych, zarówno etykiet samoprzylepnych jak też etykiet typu shrink sleeve, z jakością spełniającą standardy rosnącego grona klientów Flex-n-Roll PRO, wśród których – od 2019 roku – znajdują się również odbiorcy z Niemiec. Kierownictwo drukarni poszukiwało wydajnego rozwiązania do druku cyfrowego, dedykowanego zarówno niskim jak i średnim nakładom, realizowanym z wysoką jakością, a zarazem oferującego odpowiednią elastyczność w kontekście różnych wariantów danego produktu oraz personalizacji. Z drugiej strony firmie zależało na znalezieniu nowoczesnej maszyny fleksograficznej, która zapewniłaby wysoką jakość i wydajność w kontekście druku wysokonakładowego.

„Mark Andy Digital Series HD okazała się w naszym przypadku idealnym wyborem – mówi Galine Zinevich. – Rozwiązała ona nasze wszystkie problemy technologiczne i zapewniła przypływ nowych zleceń dzięki swojej wydajności i elastyczności”. 

Jej hybrydowa konstrukcja pozwala na zaoferowanie druku z szerszym gamutem kolorystycznym, realizowanym w module inkjetowym oraz dzięki opcjom znanym z platformy Performance Series P7: stacjom fleksograficznym i modułom do wykańczania i przetwarzania etykiet. Dzięki temu, zdaniem osób zarządzających drukarnią, jest ona kompletnym rozwiązaniem produkcyjnym.

„Z kolei maszyna E5 pozwoliła na modernizację naszego działu fleksograficznego, zarówno pod względem jakości jak i wydajności. Wyposażona w system suszenia gorącym powietrzem, drukuje ona na wstędze o szerokości 430 mm (i podłożach o grubości od 12 do 305 mikronów), z prędkością maksymalną 230 m/min. To czyni ją idealną w kontekście różnorodnych prac, jakie realizujemy w technice fleksograficznej – od owijek butelkowych do etykiet typu IML i shrink sleeve”.

Chociaż obie maszyny i większość zastosowanych tu rozwiązań technologicznych to nowość dla drukarni, Galina Zinevich już doceniła szerokie wsparcie zapewniane firmie przez Paritet System oraz zespół europejskich techników serwisowych Mark Andy, stacjonujący w Polsce.

„Pandemia mocno uprzykrzała nam życie, ale pomimo tego zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie za pośrednictwem e-maila czy wideorozmów. Ostatnio zaś, dzięki zniesieniu restrykcji związanych z podróżowaniem, możliwe były do zaaranżowania szybkie wizyty techników serwisowych w naszej drukarni, co również bardzo doceniamy”.

Kiryl Zubrytski, dyrektor firmy Paritet System, będącej lokalnym dystrybutorem Mark Andy i odpowiedzialnej za zrealizowany kontrakt, dodaje:

„Warto podkreślić, że Flex-n-Roll PRO to doskonały przykład szybko rozwijającej się drukarni etykietowej, która dostrzega korzyści związane z przejścia na rozwiązania technologiczne Mark Andy. Dzięki nim poprawiła jakość i wydajność swojej produkcji, co otworzyło przed nią nowe rynki. W efekcie uzyskała oczekiwaną przewagę rynkową w stosunku do innych drukarń bazujących na technologii wąskowstęgowej”.

Jak twierdzi kierownictwo Flex-n-Roll PRO, prędkość Digital Series HD jest zbliżona do tej oferowanej przez maszyny fleksograficzne, wcześniej użytkowane przez drukarnię. To zaś czynią ją odpowiednią także w kontekście realizacji wyższych nakładów. Dzięki Digital Series HD firma może też w efektywny sposób realizować niskonakładową produkcję w obszarze etykiet typu shrink sleeve, wzbogacając je o tłoczenie folią na zimno, a także – gdy zachodzi taka potrzeba – o personalizację.

Podsumowując zrealizowany kontrakt, Phil Baldwin – Sales Manager Mark Andy, mówi:

„Podczas procesu negocjacji zarządzający firmą Flex-n-Roll PRO zwracali szczególną uwagę na kompleksowość naszej oferty, uwzględniającej pełne wsparcie techniczne i serwisowe, niezależnie od najwyższej klasy rozwiązań technologicznych. Dostarczone przez nas maszyny cechuje nowoczesność i kompleksowość, a niezwykle ważnym elementem współpracy jest wsparcie zapewniane przez nas na każdym etapie – zarówno przed jak i po wdrożeniu. Jest nam bardzo miło, że firma Mark Andy i jej rozwiązania odgrywają tak ważną rolę w dalszym rozwoju tego ambitnego przedsiębiorstwa i w sukcesach rynkowych, jakie ono osiąga”.

Źródło: Mark Andy

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING