spot_imgspot_img

LEFRANCQ Imprimeur poprawia ogólną wydajność druku i zmniejsza wpływ na środowisko dzięki płytom Flenex od Fujifilm

Od 1934 roku zlokalizowana w północno-zachodniej Francji firma LEFRANCQ Imprimeur zaopatruje w etykiety i ulotki branżę spożywczą, zdrowotną, kosmetyczną i przemysłową. Jako specjalista w swojej dziedzinie, w 2006 roku firma otworzyła kolejny zakład (Karthafold) w Tunisie w Tunezji, aby zwiększyć moce produkcyjne.

Obecnie, zajmując pozycję lidera w druku etykiet i ulotek, LEFRANCQ Imprimeur wyznacza standardy dla wysokiej jakości wyrobów drukowanych za pomocą posiadanych maszyn do druku offsetowego i fleksograficznego. Firma rozumie znaczenie wydajności i zrównoważonych rozwiązań. Od 2017 roku polega na płytach Flenex i sprzęcie potrzebnym do ich obróbki od Fujifilm, dostarczając wysokiej jakości etykiety swoim klientom, do których należą wielonarodowe koncerny oraz małe i średnie firmy.

„W obu naszych zakładach produkcyjnych w Candé i Tunisie wymagania są takie same – produkcja musi być zarówno wysoce niezawodna, jak i wydajna” — mówi dyrektor generalny firmy, pan Lefrancq. „Nasza fachowa wiedza na temat druku, kształtowania i wykańczania jest częścią mistrzowskiego opanowania naszej branży. Potwierdzeniem posiadanego know-how są niezwykle uniwersalne rozwiązania do druku w naszych zakładach, umożliwiające nam maksymalizację wydajności oraz gotowość do obsługi różnej wielkości nakładów.

„Nasi klienci wymagają wyjątkowej jakości druku na różnych nośnikach, w tym na papierze, tworzywach sztucznych i tekturze. Wiemy, że posiadane urządzenia muszą odpowiadać oczekiwaniom klientów – ale też wszystko, co wytwarzamy, musi być zgodne z wartościami naszej firmy”. Firma LEFRANCQ Imprimeur zobowiązała się do stosowania zrównoważonych praktyk. Szczyci się odpowiedzialnością społeczną, pozyskiwaniem papieru z ekologicznych lasów oraz stosowaniem niskozapachowych i niskomigracyjnych tuszów w maszynach.

Płyty Flenex od Fujifilm, a także towarzyszący im procesor SB-Series i urządzenie filtrujące wodę – wszystko zakupione w 2017 roku – pomagają firmie LEFRANCQ Imprimeur utrzymać wysokie standardy, jakie sobie wyznacza w dziedzinie odpowiedzialności społecznej i ekologicznej.

„Płyty Flenex oznaczają liczne korzyści dla firmy” — kontynuuje Lefrancq. „Zapewniają wyjątkową jakość druku, a trwałość każdej z nich jest naprawdę imponująca – płyty Flenex mają średnio o 30-40% dłuższą żywotność w porównaniu z wcześniej używanymi płytami”.

„Równie ważna była dla nas wydajność systemu przetwarzania płyt i urządzenia filtrującego. Wszystkie trzy elementy razem, poza prostą obsługą, pozwoliły zmniejszyć częstotliwość czyszczenia, a także je ułatwić. Ogólna konserwacja i zużycie wody także znacząco spadły, dlatego korzyści ekologiczne tych produktów są dla nas tak ważne”.

„Pracuję z płytami Fujifilm od 40 lat, a wybór Flenex jest potwierdzeniem jakości tych wyrobów. Miarą ogólnego sukcesu naszej współpracy z Fujifilm może być jakość wyrobów oferowanych naszym klientom i ulepszenia ekologiczne, jakie obserwujemy na przestrzeni czasu”.

Ian Isherwood, kierownik działu etykiet i opakowań w Fujifilm Graphic Systems EMEA: „LEFRANCQ Imprimeur szczyci się zrównoważonym rozwojem i jakością. Cieszymy się, że płyty Flenex pomagają firmie dalej poprawiać doskonałą obsługę klientów, redukując przy tym wpływ na planetę. Z firmą LEFRANCQ Imprimeur łączą nas długie i udane relacje i liczymy na ich dalszy rozwój w przyszłości”.

Źródło: Fujifilm

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING