spot_imgspot_img

Konica Minolta na liście 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie!

Konica Minolta znalazła się na liście “2021 Global 100 Most Sustainable Corporations in the World” (2021 Global 100). Na tej prestiżowej liście firma pojawiła się po raz czwarty, a trzeci z rzędu, po roku 2011, 2019 i 2020.

Lista Global 100 jest ogłaszana corocznie przez kanadyjską organizację Corporate Knights podczas spotkania Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), znanego jako spotkanie w Davos. W tym roku spotkanie odbywa się w formie wirtualnej “Agendy Davos” podczas “Tygodnia Davos”, od 25 do 29 stycznia[1].

Lista 2021 Global 100 została wybrana spośród 8 080 największych firm na całym świecie na podstawie oceny wskaźników środowiskowych, społecznych i zarządzania, a także zdolności do promowania różnorodności i innowacji oraz odsetka sprzedaży produktów przyjaznych dla środowiska. Pięć japońskich korporacji, które wyróżniają się w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, znalazło się w tym roku na liście.

Konica Minolta wierzy, że dążenie do zrównoważonego społeczeństwa prowadzi również do zwiększenia zrównoważonego rozwoju firm. W oparciu o to przekonanie firma stale zwiększa swoje zaangażowanie w innowacje, które sprzyjają tworzeniu nowej wartości. Celem jest realizacja zarówno zorientowanego na ludzi zaangażowania profesjonalistów w miejscu pracy, jak i tworzenie zrównoważonego społeczeństwa, przy jednoczesnym budowaniu wzrostu firm.

Przykładem jest Workplace Hub, który wspiera różnorodne style pracy u naszych klientów korporacyjnych, zwiększając jednocześnie wydajność i kreatywność. Z kolei działalność grupy w dziedzinie bio-zdrowia pomaga w tworzeniu medycyny precyzyjnej. Usługa HitomeQ Care Support usprawnia pracę opiekunów, poprawiając jakość życia zarówno ich, jak i podopiecznych. W jeszcze innej dziedzinie rozwiązanie Konica Minolta do monitorowania gazu sprawia, że wycieki gazu w zakładach są widoczne, dzięki technologii bezdotykowego, zdalnego monitoringu, co zapobiega wypadkom i pomaga zapewnić bezpieczeństwo i ochronę obszarów miejskich.

Konica Minolta zajmuje się również problemem globalnych zmian klimatycznych, które są jednym z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych: “Climate Action”. W ramach tego celu Konica Minolta Europe podejmuje intensywne działania mające na celu złagodzenie negatywnych skutków zmian klimatycznych. Od lat firma zaopatruje się wyłącznie w zieloną energię, oszczędzając w ten sposób rocznie około 1200 ton CO2.

Ponadto zastępuje podróże służbowe coraz większą liczbą spotkań wirtualnych. W obszarze serwisu i wsparcia technicznego Konica Minolta wykorzystuje narzędzie zdalnego wsparcia wizualnego AIRe Link, dzięki któremu w 2020 roku zaoszczędziła ponad 3000 wizyt u klienta. Dodatkowo firma kompensuje nieuniknione emisje CO2 oraz wspiera energię odnawialną i ponowne zalesianie w ramach różnych projektów kompensacji klimatycznej.

Firma oferuje także swoim klientom różne usługi z zakresu zrównoważonego rozwoju, aby pomóc im w osiągnięciu celów środowiskowych, takie jak bizhub ECO czy program Neutralności Węglowej.

Konica Minolta łączy mocne strony wypracowane w swojej działalności na przestrzeni dziesięcioleci z najnowszymi technologiami cyfrowymi, aby dostarczać produkty i usługi o wysokiej wartości dodanej, pomagając w ten sposób w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

[1] Ze względu na obawy związane z Covid-19, WEF zorganizuje specjalne doroczne spotkanie 2021 w Singapurze w dniach od 13 do 16 maja.

Źródło: Konica Minolta

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING